AMD FSR już na Xbox Series X|S i Xbox One. Microsoft potwierdza wdrożenie technologii

News
2473V
AMD FSR już na Xbox Series X|S i Xbox One. Microsoft potwierdza wdrożenie technologii
Iza Łęcka | 25.06.2021, 09:37

Microsoft wdrożył do swoich narzędzi najnowsze rozwiązanie AMD. Zespoły tworzące gry na Xboksy Series X|S i Xboksy One mogą korzystać z AMD FidelityFX Super Resolution. Potwierdzono również, że technologia może być wykorzystywana na poprzedniej generacji.

Na początku tygodnia miała miejsce premiera AMD FidelityFX Super Resolution – choć obecnie nowa propozycja przedsiębiorstwa jest wykorzystywana tylko przez kilka produkcji, to AMD przekonuje, że wielu deweloperów planuje czerpać garściami z rozwiązania, dlatego w przyszłości wiele tytułów będzie oferować wsparcie AMD FSR.

Gigant z Redmond już wcześniej zapowiadał, że Xboksy Series X|S skorzystają z AMD FidelityFX Super Resolution, co więcej, poznaliśmy pierwszą pozycję, która będzie posiadać ulepszenie na Xboksach.

Aktualnie możemy poinformować, że Microsoft wdroży technologię do swoich narzędzi deweloperskich, a studia pracujące nad grami dla Xboksów Series X|S i Xboksów One mogą wykorzystywać AMD FSR.

Jason Ronald ujawnił, że korporacja z Redmond nadal blisko współpracuje z AMD:

Po dobrych wiadomościach pozostaje tylko zaczekać na pierwsze efekty i prezentacje tytułów, które rzeczywiście wykorzystają potencjał AMD FidelityFX Super Resolution, zapewniając graczom usprawnioną jakość rozgrywki.

Źródło: Twitter: jronald

Komentarze (168)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper