AMD FSR na Xbox Series X|S z pierwszą grą wykorzystującą technologię. PS5 może również otrzymać wsparcie

News
2854V
AMD FSR na Xbox Series X|S z pierwszą grą wykorzystującą technologię. PS5 może również otrzymać wsparcie
Iza Łęcka | 23.06.2021, 08:17

Zgodnie z założeniami AMD FSR zapewni nową jakość rozgrywki w grach i może zostać wykorzystane podczas prac nad tytułami na Xboksa Series X|S. Pierwsze studio już potwierdziło, że skorzysta z propozycji na konsolach, co powinno wpłynąć na jakość oprawy.

Wczoraj AMD udostępniło AMD FidelityFX Super Resolution w pierwszych grach, lecz obecnie technologia działa wyłącznie na PC. Microsoft jednak wcześniej informował, iż nawiązał bliską współpracę z producentem, by deweloperzy mogli wykorzystywać technologię również na Xboksach Series X|S.

Polski EXOR Studios oferuje AMD FSR w The Riftbreaker – gracze zostali już zaproszeni do sprawdzania możliwości propozycji na PC. Zespół potwierdził, że produkcja otrzyma wsparcie AMD FidelityFX Super Resolution także na konsolach korporacji z Redmond:

Odnosząc się do pytania dotyczącego implementacji AMD FSR na konsolach, deweloperzy określili, że „nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić FSR na PS5”.

Co ciekawe, Sony dotychczas nie wspominało o czerpaniu z potencjału AMD FSR w swoich grach, chociaż możemy podejrzewać, że stosowne ogłoszenie zostanie dopiero opublikowane.

Warto przypomnieć, że The Riftbreaker będzie dostępny od premiery w Xbox Game Pass.

Źródło: Twitter: EXORStudios

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper