Xbox Series X|S skorzysta z AMD FidelityFX Super Resolution. Microsoft jest podekscytowany technologią

News
2696V
Xbox Series X|S skorzysta z AMD FidelityFX Super Resolution. Microsoft jest podekscytowany technologią
Wojciech Gruszczyk | 07.06.2021, 07:35

Microsoft potwierdził, że Xboksy Series X|S wykorzystają AMD FidelityFX Super Resolution, czyli najnowszą technologię korporacji, która ma zapewnić między innymi 2,5-krotnie lepszą wydajność w grach. Korporacja szykuje się do potwierdzenia szczegółów.

Już w kwietniu otrzymaliśmy pozytywne informacje dotyczące wsparcia AMD FidelityFX Super Resolution w Xboksach Series X|S, ale dopiero w zeszłym tygodniu otrzymaliśmy konkrety. AMD potwierdziło pozytywne szczegóły – propozycja zapewni ponad 2,5-krotnie lepszą wydajność w produkcjach i już pierwsi deweloperzy pracują nad wykorzystaniem możliwości technologii.

Microsoft najwidoczniej bardzo liczy na AMD FidelityFX Super Resolution i redakcja IGN otrzymała komunikat od korporacji, w którym potwierdzono, że już wkrótce otrzymamy interesujące detale:

„W Xboksie jesteśmy podekscytowani potencjałem technologii AMD FidelityFX Super Resolution jako kolejnej świetnej metody dla deweloperów na zwiększenie liczby klatek na sekundę i poprawy rozdzielczości. Wkrótce będziemy mieli więcej informacji na ten temat”.

Jeśli Xboksy Series X|S faktycznie skorzystają z pełnego potencjału AMD FidelityFX Super Resolution, to będziemy mogli mówić o pewnej rewolucji. AMD obiecuje gigantyczny wzrost wydajności, który jest uzyskany bez wykorzystywania dodatkowej mocy konsoli.

Warto podkreślić, że Microsoft już podczas Game Stack Live potwierdził, że dołączył narzędzia FidelityFX do devkitów Xboksów Series X|S, więc deweloperzy w prosty sposób otrzymają możliwość optymalizacji swoich gier z wykorzystaniem propozycji AMD.

Firma odpowiedzialna za markę Xbox blisko współpracowała z producentem kart graficznych i procesorów, by upewnić się, że twórcy pozycji będą mogli w prosty sposób znacząco poprawić wydajność w nadciągających produkcjach.

Źródło: https://www.ign.com/articles/xbox-series-x-s-amd-fidelity-fx-super-resolution-support-confirmed

Komentarze (194)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper