Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.06.2021 11:30
Battlefield 4 a Battlefield 2042
1169V

Battlefield 2042 sprawił, że gracze zaczęli wracać do Battlefielda 4. EA informuje o kolejkach na serwery

Gracze głodni intensywnych strzelanin zaczęli wracać na serwery Battlefielda z 2013 roku - wszystko przez najnowszą zapowiedź, do której doszło niedawno.

Battlefield 2042 będzie dla wielu osób najważniejszą premierą tego roku. I właściwie trudno się temu dziwić, albowiem seria od szwedzkiego DICE zdołała zaskarbić sobie tak dużo uznania fanów przez lata, że obrosła mianem pewnej ikony. Zresztą, pierwsza zapowiedź bardzo mocno rozpaliła oczekiwania graczy, a gameplay z E3 tylko potwierdził, że jest na co czekać. 

Wygląda jednak na to, że zapowiedź przysłużyła się także innym tytułom z serii - zwłaszcza Battlefield 4, który notuje rekordowe liczby graczy! Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż odsłona z 2013 roku jest ostatnią, która oferuje stosunkowo podobne zestawy broni i gadżetów - rozgrywa się przecież w 2020. Pozwala to fanom choć w małym stopniu zaspokoić oczekiwania. 

W poście na forum EA ujawniono, że Battlefield 4 odnotował ogromny wzrost liczby graczy w momencie ujawnienia najnowszej odsłony. Co ciekawe, czas oczekiwania w regionie zachodnim Stanów Zjednoczonych stał się ostatnio tak długi, że wielu graczy musi czekać w kolejce przed wejście do meczu! Biorąc pod uwagę, że mówimy o projekcie, który dawno nie jest już wspierany i kończy osiem lat, to naprawdę świetny wynik! 

Źródło: https://gamerant.com/battlefield-2042-announcement-sparks-big-spike-battlefield-4-player-numbers/

Tagi: Battlefield 4 DICE Electronic Arts