Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.06.2021 08:30
Bayonetta 3 powstaje
484V

Bayonetta 3 "ciągle istnieje" i dobrze się rozwija. Nintendo uspokaja fanów serii od PlatinumGames

Kolejna odsłona serii Bayonetta to prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier przez wszystkich posiadaczy konsoli Nintendo Switch.

Jesteśmy po Nintendo Direct, które było częścią E3 2021. Opinie są mieszane, choć wielu fanów zdaje się zadowolonych z tego, co udało się zobaczyć podczas prezentacji (nasze podsumowanie znajdziecie w tym miejscu). Nie ma jednak wątpliwości, że zabrakło kilku ogłoszeń, na które chrapkę miały całe tabuny fanów - począwszy od Nintendo Switch Pro, a kończąc na pełnoprawnej kontynuacji Metroida.

Jednym z wielkich nieobecnych była też Bayonetta 3 od PlatinumGames, co bardzo przestraszyło fanów. W Internecie szybko wybuchły dyskusje, iż być może oznacza to, że gra została po prostu zakopana i już nigdy nie dojdzie do jej debiutu. Na szczęście dwóch pracowników Nintendo of America, Bill Trinen oraz Nate Bihldorff, zdecydowało się rozwiać wszelkie wątpliwości. Pierwszy powiedział wprost:

Zdecydowanie nadal istnieje [Bayonetta 3 - przyp. red.], mogę to potwierdzić.

A zaraz potem drugi dorzucił swoje kilka słów, które na pewno ucieszą fanów:

Pójdę nawet o krok dalej i powiem, że nie tylko istnieje, ale rozwija się naprawdę dobrze. Lubimy pokazywać nasze projekty, gdy jesteśmy gotowi je pokazać i oczywiście lubimy to robić, gdy twórcy są zgodni. Z tego powodu nie mieliśmy prezentacji na E3, ale bądźcie czujni.

Brzmi to naprawdę pozytywnie i sprawia, że aż chce się czekać na to, co takiego przygotowano. Dwie poprzednie odsłony zawiesiły poprzeczkę naprawdę wysoko, ale musimy wierzyć, że odpowiednia dawka czasu pozwoliła twórcom na stworzenie czegoś jeszcze lepszego. Czas zweryfikuje nasze oczekiwania i zapewnienia twórców.

Źródło: https://gamingbolt.com/bayonetta-3-still-exists-and-is-progressing-well-nintendo

Tagi: bayonetta 3 nintendo PlatinumGames