Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2021 18:41
Nintendo na E3 2021 podsumowanie
2281V

Nintendo na E3! Podsumowujemy i oceniamy konferencję – zbiór wiadomości i materiałów

Nintendo nie zawiodło oczekiwań fanów japońskiej korporacji? Firma skupiła się na wielu ekskluzywnych grach zmierzających wyłącznie na Nintendo Switcha. Jak oceniacie pokaz? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Nintendo na E3 – w oczach redakcji PPE.pl

Roger: Nintendo to Nintendo. Zapowiedzieli, że pokażą głównie gry, które wydadzą jeszcze w tym roku i tak też zrobili. Szkoda, bo nie było nic o owym Splatoonie, nic o nowych Poksach, o nowym Mario czy dużym Metroidzie nawet nie wspominając. A jednak mi ta konferencja nawet siadła. W końcu pokazano coś solidnego z Shin Megami Tensei V, klasyczny Metroid to fajne nawiązanie do retro, a kieszonsolka Zeldy to dla mnie must-have. Do tego Fatal Frame, którego wprawdzie już ograłem, ale z chęcią zagram jeszcze raz. Niepokoi bardzo kolejny raz brak Bayonetty 3, która miała być już skasowana, ale plotki te dementowano. Mimo wszystko do końca roku będzie w co grać na Switchu, w czym konferencja mnie upewniła. No i trailer The Legend of Zelda Breath of the Wild 2 - uwielbiam takie wisienki na koniec. Śmieszna sprawa ze Switch Pro - tyle razy już plotkowano, że będzie zaprezentowany, że Nintendo musi mieć tam z tego dobrą pompę.

Ocena: 4/6

Wojtek: Z jednej strony kilka bardzo mocnych informacji (Metroid Dread, Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, Shin Megami Tensei V), ale szczerze? Liczyłem na więcej. Nintendo z jednej strony nie zawiodło, ale można odnieść wrażenie, że korporacja nie pokazało dzisiaj swoich największych tytułów. Żałuję, że na koniec nie otrzymaliśmy daty premiery The Legend of Zelda Breath of the Wild 2 – ta wiadomość w zasadzie uratowałaby imprezę. Tak to nie było źle, ale... Czuć tutaj zmarnowany potencjał.

Ocena: 3/6

Kajetan: Kilka ciekawych informacji, nieco interesujących zapowiedzi i sporo małych gierek. Właściwie chyba nikt nie spodziewał się niczego innego. Jeśli liczyliście na ogromne AAA od Nintendo, to na pewno czujecie zawiedzenie. Ja w zasadzie nie oczekiwałem wiele i tyle dostałem. Najbardziej cieszy mnie chyba Dragon Ball Z: Kakarot na Switcha, bo to dobra okazja, by raz jeszcze wejść do tego świata. Oprócz tego zapowiedź sequela Zeldy i odświeżone Advance War. Zjadłem, choć nie jestem w pełni najedzony. 

Ocena: 3/6

I jak oceniacie wydarzenie E3 na E3? Weźcie udział w ankiecie i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pokazu.

Nintendo na E3 – podsumowanie:

Co jeszcze zapowiedziano:

  • Mario Party Superstars – premiera 29 października.
  • Super Monkey Ball Banana Mania – premiera 5 października
  • Danganronpa Decadence – zestaw zadebiutuje w 2021 roku na Nintendo Switchu
  • Marvel’s Guardians of the Galaxy: Cloud Version – premiera 26 października
  • Two Point Campus – premiera w 2022 roku
  • Worms Rumble – premiera 23 czerwca
  • Cruis’n Blast – gra zadebiutuje jesienią
  • DOOM Eternal DLC – dodatek będzie dostępny dzisiaj
  • Strange Brigade – produkcja trafi na Nintendo Switcha dzisiaj
  • Astria Ascending – premiera 30 września

Tagi: E3 e3 2021 nintendo Nintendo E3 nintendo switch