Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2021 16:54
Call of Duty Warzone Rambo
2569V

Call of Duty: Warzone w 120 fps na PS5 z problemami. Gracze są zdezorientowani i narzekają na Sony

Ostatnia aktualizacja do Call of Duty: Warzone zapewniła niespodziewaną funkcję. Gracze z PS5 otrzymali opcję rozgrywki w 120 klatkach na sekundę, ale okazuje się, że tryb nie działa w każdej sytuacji. Wywołane zamieszanie spowodowało sporo negatywnych emocji.

Najnowsza aktualizacja Call of Duty: Warzone zadbała o nową opcję na PlayStation 5 – gracze mogą w końcu zagrać w 120 klatkach na sekundę. Raven Software informuje, że gracze potrzebują HDMI 2.1, by móc otrzymać oczekiwaną płynność, ale Digital Foundry potwierdza, że nie jest to prawda – wystarczy HDMI 2.0, by móc poprawić swoje wrażenia.

Specjaliści z Wielkiej Brytanii potwierdzili jeszcze jedną wiadomość – Call of Duty: Warzone aktualnie może nie działać w 120 fps u wielu graczy, ponieważ wyższa płynność nie działa w momencie, gdy gracze mają włączony HDR.

Niedogodności poirytowały część klientów PlayStation 5, którzy tak naprawdę nie wiedzieli w jaki sposób mogą włączyć Call of Duty: Warzone w 120 klatkach na sekundę. Sony nie zadbało o łatwe sprawdzenie w jakiej płynności działa tytuł.

Istotnym detalem jest również fakt, że gracze muszą włączyć Call of Duty: Warzone z wyłączonym HDR-em, a nie mogą z niego zrezygnować podczas rozgrywki. Takich informacji nikt nie przedstawił i dopiero sami zainteresowani zrozumieli, że 120 fps nie działa na PS5 przy włączonym HDR.

Jeśli chcecie mieć pewność, czy Call of Duty Warzone działa w oczekiwanej płynności, to po włączeniu gry musicie wejść do menu systemu, następnie przejść do ustawień obrazu i dopiero w tym miejscu znajdziecie informację.

Call of Duty Warzone - 120 fps - problem - PS5 - 1

Call of Duty Warzone - 120 fps - problem - PS5 - 2

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-06-18-you-have-to-turn-hdr-off-to-get-call-of-duty-warzone-running-at-120fps-on-ps5

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward