Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2021 14:32
Elden Ring to „kontynuacja” Dark Souls - George R.R. Martin
2286V

Elden Ring to „kontynuacja” Dark Souls? George R.R. Martin „lata temu” zakończył prace nad grą

Elden Ring zostało ujawnione dopiero kilka dni temu, ale okazuje się, że George R.R. Martin już dawno zakończył swój wkład w produkcję. Pisarz wspomniał o swojej współpracy przy najnowszej grze From Software i zaskoczył jednym ze stwierdzeń.

Na Summer Game Fest 2021 zobaczyliśmy pełny zwiastun Elden Ring oraz poznaliśmy datę premiery. From Software rozpoczęło już nawet konkretną kampanię – poznaliśmy czas rozgrywki oraz szczegóły poziomu trudności.

George R.R. Martin odwiedził w ostatnich dniach Northwestern University's Medill School of Journalism, gdzie studiował w latach 70-tych, ponieważ odebrał doktorat honoris causa i podczas wizyty udzielił wywiadu lokalnej telewizji.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ jednym z tematów było właśnie Elden Ring, które zostało określone przez pisarza jako „kontynuacja” Dark Souls:

„Gra nazywa się Elden Ring i jest sequelem gry wideo, która wyszła kilka lat temu o nazwie Dark Souls. Moja praca nad nią została właściwie wykonana lata temu. Te gry, są jak filmy, ich opracowanie zajmuje dużo czasu”.

Pierwszy zwiastun oraz przedstawione szczegóły potwierdziły, że Elden Ring posiada wiele odwołań do Dark Souls, ale przynajmniej dotychczas takie stwierdzenie nie padło z ust deweloperów. Możemy mieć jednak pewność, że właśnie tak pozycję przedstawiało From Software lub Bandai Namco na spotkaniu z pisarzem.

George R.R. Martin ujawnił również, że jego praca nad projektem została zakończona lata temu, co nie jest dziwne biorąc pod uwagę jego zadanie – autor potwierdził, że From Software „chciało mieć stworzony świat, w który mogliby osadzić grę”.

Pisarz potwierdził, że opracował „dość szczegółowe tło” dla projektu, a deweloperzy co jakiś czas przychodzili i pokazywali zaprojektowane potwory lub efekty specjalne. George R.R. Martin zaznaczył jednak, że „gra rozwijała się bardzo powoli”.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-06-18-george-r-r-martin-talks-about-his-work-on-elden-ring

Tagi: Bandai Namco Elden Ring From Software