Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2021 15:46
Forza Horizon 5 x PlayGround Games
1539V

Forza Horizon 5 będzie działać dobrze na wszystkich urządzeniach. Xbox One porównany do słabszego PC

Forza Horizon 5 przyjedzie już wkrótce na konsole oraz komputery osobiste, ale gracze nie muszą się martwić o działanie gry na Xboksie One. Deweloperzy bez najmniejszego problemu zajęli się opanowaniem optymalizacji – studio podkreśla, że ma w tym duże doświadczenie.

Jeszcze przed prezentacją Forza Horizon 5 pojawiły się plotki, według których tytuł mógłby trafić wyłącznie na Xboksy Series X|S oraz PC, ale podczas pokazu deweloperzy potwierdzili, że nie zrezygnowali z leciwej konsoli.

Na Xboksie One pojawi się najnowsza Forza i Mike Brown, główny projektant pozycji, podczas rozmowy z dziennikarzem Eurogamera potwierdził, że dodatkowa platforma nie jest dla zespołu problemem. Studio traktuje XOne jak słabszego PC-ta:

„Cóż, od czasu Forza Horizon 3 jesteśmy już na PC, a to oznacza, że jesteśmy już przyzwyczajeni do dostarczania gry na cały szereg systemowych specyfikacji. Więc konieczność zapewnienia działania gry na Xbox One, konsolach Xbox Series, PC, to nie jest taka różnica. Myślę, że obsługa konsol Xbox One wymaga dokładnie tyle samo wysiłku, co obsługa komputerów PC o niższej specyfikacji. Szczerze mówiąc, mamy całkiem dobre przeczucia co do wszystkich wersji produkcji”.

Jest to naprawdę ciekawe podejście, które jednak nie zaskakuje. Już wcześniej Microsoft potwierdził, że przygotować bardzo plastyczne narzędzia dla deweloperów – twórcy mogą swobodnie przenosić gry pomiędzy Xboksami i PC, a następnie dorzucać lub wyciągać różne efekty.

W ten sposób deweloperzy mogą tworzyć różne tryby graficzne – warto przypomnieć, że na Xboksie Series X najnowsza Forza zadziała w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Źródło: https://wccftech.com/forza-horizon-5-dev-great-versions-spec-pc/

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Studios