Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2021 17:13
Forza Horizon 5
2732V

Forza Horizon 5 w 4K i 60 fps na Xbox Series X. Playground Games prostuje wiadomość

Playground Games postanowiło zamknąć spekulacje i potwierdziło ważną informację dla posiadaczy Xboksów Series X. Forza Horizon 5 zadziała na najmocniejszej konsoli na rynku w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Playground Games wywołało niepotrzebną burzę, ponieważ deweloperzy na swojej stronie potwierdzili, że Forza Horizon 5 będzie działać w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę, a tryb wydajności zapewni 60 fps.

Gracze jednak sądzili, że w tej sytuacji nawet na Xboksie Series X nie otrzymamy rozgrywki w 4K i 60 fps. Nie brakowało nawet negatywnych opinii, według których deweloperzy nie wykorzystają mocy platformy. Sytuację szybko zakończył Mike Brown (dyrektor kreatywny gry), który potwierdził szczegóły:

W Performance Mode otrzymamy oczekiwaną dynamikę wyścigów nawet na Xboksie Series S – w przypadku najmniejszego Xboksa w historii rozdzielczość będzie niższa, ale nie jest to zaskoczenie biorąc pod uwagę, że urządzenie skupia się na rozgrywce w 1080p.

Wkrótce powinniśmy otrzymać konkretny gameplay z najnowszej pozycji Playground Games – w końcu Forza Horizon 5 przyjedzie do graczy już w listopadzie.

Źródło: Twitter: FlawlessC0wboy

Tagi: Forza Horizon 5 PlayGround Games Xbox Game Studios