Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2021 14:00
Xbox Series X
1393V

Microsoft musiał „zaufać” Sony. Twórcy MLB The Show otrzymali Xboksy Series X|S przed premierą

Microsoft od lat próbował wrzucić na Xboksy serię MLB The Show, ale dopiero najnowsza odsłona została dostarczona na sprzęt Amerykanów. Sytuacja była jednak trudna, ponieważ firma musiała zaufać Sony i wysłać Xboksy Series X|S do deweloperów na wiele miesięcy przed premierą urządzeń.

W 2019 roku pisaliśmy o umowie Sony z MLB, na mocy której San Diego Studio nadal może rozwijać markę MLB The Show, ale firma zadbała o to, by deweloperzy opracowywali grę nie tylko na sprzęt Japończyków. Następnie świat został zaskoczony informacją o dołączeniu najnowszej produkcji do katalogu Xbox Game Pass – produkcja została dorzucona do katalogu od dnia premiery.

Sytuację przybliżyła Sarah Bond z Microsoftu, która podkreśliła, że jej firma od lat próbowała wrzucić MLB The Show na swoje platformy, ale udało się to dopiero przed wprowadzeniem na rynek nowych platform.

Ten moment był jednak problemem dla amerykańskiej korporacji, ponieważ prace nad MLB The Show 21 trwały już wiele miesięcy przed premierą Xboksów Series X|S. Sarah Bond podkreśliła, że to był „prawdziwy znak zaufania branży”, ponieważ sprzęt w zasadzie trafił do konkurencji.

Microsoft uwierzył Sony i nic złego się nie wydarzyło. Jak wiadomo do końca nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądał Xbox Series X, a sama zapowiedź urządzenia była wielką niespodzianką. Przecieki pojawiły się dopiero w przypadku Xboksa Series S, ale tutaj raczej problem leżał w zupełnie innym miejscu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-reveals-it-had-to-trust-sony-with-pre-release-series-x-s-consoles-for-mlb/

Tagi: Microsoft PlayStation Sony Xbox Xbox Series X|S