Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.04.2021 15:41
MLB The Show 21 Xbox Game Pass
1496V

MLB The Show 21 w Xbox Game Pass. Hit Sony trafi do abonamentu w dniu premiery

MLB The Show 21 nieoczekiwanie zadebiutuje w Xbox Game Pass! Microsoft właśnie potwierdził, że baseball stworzony przez studio Sony już od dnia premiery będzie dostępny specjalnie dla abonentów usługi Microsoftu.

O zapowiedzi MLB The Show 21 nie tylko na PS5, PS4, ale również na Xboksach Series X|S oraz Xboksie One pisaliśmy już na początku lutego. Wtedy Sony potwierdziło, że produkcja znajdzie się nie tylko na konsolach PlayStation, a wszystko było efektem MLB, które chciało przedłużyć Sony licencję tylko w jednym momencie – seria musi trafić na inne urządzenia.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, MLB The Show 21 będzie dostępny w Xbox Game Pass od dnia premiery:

„Mamy przyjemność ogłosić, że MLB The Show 21 trafi do Xbox Game Pass w dniu premiery i będzie dostępny 20 kwietnia na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One, a także na telefonach i tabletach z systemem Android za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming (Beta) dla członków Ultimate. Zarówno MLB The Show 21 z Xboksa One One, jak i Xboksa Series X|S Standard Editions zostaną dołączone do Xbox Game Pass, więc członkowie będą mogli grać w najlepszą wersję gry niezależnie od tego, na jakiej konsoli grają.”

Jest to bez wątpienia zaskakująca decyzja i ważny ruch w kontekście amerykańskiego rynku. Seria MLB The Show cieszy się gigantycznym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych i tytuły przygotowane przez SIE San Diego Studio systematycznie notują kapitalne wyniki sprzedaży. Teraz jednak gracze nie będą musieli płacić za grę – po prostu otrzymają ją w ramach abonamentu.

Warto dodać, że wydawcą gry w tym wypadku nie będzie PlayStation a MLB.

Tagi: MLB The Show 21 SIE San Diego Studio Sony Interactive Entertainment