Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2021 20:47
Demon's Souls trafi na PS4?
1933V

Demon's Souls trafi na PS4? Pliki gry zostały dodane na serwery Sony

Demon's Souls zadebiutowało wraz z PlayStation 5, ale produkcja może podzielić losy Godfall. Na serwerach Sony pojawił się nowy plik, który sugeruje nadejście nowej wersji gry od Bluepoint Games. Sony może pozytywnie zaskoczyć wielu graczy.

Tytuł Counterplay Games był pierwotnie zapowiedziany wyłącznie na PS5, a deweloperzy informowali, że mogli stworzyć pozycję wyłącznie na aktualną generację, ponieważ wykorzystują między innymi moc dysku SSD. Jak jednak wiadomo Godfall zmierza na PS4 i analogiczną sytuację możemy zobaczyć w przypadku Demon's Souls.

W bazie danych PlayStation pojawiło się Demon's Souls w wersji na PlayStation 4 – może to być pełna wersja gry lub mała edycja testowa dla deweloperów. Pliki pojawiły się dzisiaj, więc raczej nie możemy sądzić, że jest to anulowany projekt.

Są to aktualnie wyłącznie domysły, ale warto przypomnieć ostatni wywiad szefa PlayStation Studios – Hermen Hulst potwierdził, że God of War Ragnarok oraz Gran Turismo 7 trafią na PS4, a Returnal oraz Ratchet & Clank: Rift Apart będą dostępne wyłącznie na PS5. Przedstawiciel Sony nie wspomniał o Demon's Souls. W całej dyskusji została pominięta sprawa gry Bluepoint Games.

Warto wstrzymać się z otwieraniem szampanów, bo choć Demon's Souls to kapitalna pozycja (przeczytajcie naszą recenzję) to jednak przynajmniej obecnie – nowe wydanie nie zostało zapowiedziane.

Źródło: Twitter: PlaystationSize

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment