Gran Turismo 7 i God of War Ragnarok zadebiutują na PS4 i PS5. Sony zmienia plany

News
4502V
Gran Turismo 7 i God of War Ragnarok zadebiutują na PS4 i PS5. Sony zmienia plany
Wojciech Gruszczyk | 02.06.2021, 19:18

Sony oficjalnie potwierdziło, że kolejne gry zapowiedziane początkowo wyłącznie na PS5, zmierzają również na PS4. Jest to dobra wiadomość dla posiadaczy PlayStation 4, ale klienci PlayStation 5 mogli liczyć na w pełni next-genowe doświadczenie.

Sony właśnie opóźniło premierę God of War Ragnarok, ale to nie koniec ciekawych informacji. Hermen Hulst podczas sesji pytań i odpowiedzi potwierdził ważną wiadomość – korporacja nie może zbudować 100 milionowej społeczności, a następnie z niej zrezygnować. To właśnie z tego powodu kolejne gry japońskiego producenta trafią na PlayStation 4 i PlayStation 5:

„Nie można zbudować społeczności liczącej ponad 110 milionów posiadaczy PS4, a potem po prostu od niej odejść, prawda? Myślę, że to byłaby zła wiadomość dla fanów PS4 i szczerze mówiąc, niezbyt dobry biznes.

Tam, gdzie sensowne jest stworzenie tytułu zarówno na PS4, jak i PS5 - na przykład Horizon Forbidden West, kolejny God of War, GT7 – to nadal będziemy to rozważać. A jeśli posiadacze PS4 będą chcieli zagrać w taką grę, to będą mogli. Jeśli zdecydują się przejść na PS5, to ta produkcja będzie tam dla nich dostępna”.

Szef PlayStation Studios potwierdził jednocześnie, że bardzo ważne jest, by PlayStation 5 posiadało swoje „pokazówki” i właśnie z tego powodu Returnal i Ratchet & Clank: Rift Apart będą dostępne wyłącznie na PlayStation 5.

Słowa Hulsta sugerują dodatkowo, że klienci PS4 w przypadku ekskluzywnych tytułów będą mogli zawsze liczyć na bezpłatne przejście z PlayStation 4 na PlayStation 5. Ma to jak najbardziej sens.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/06/02/hermen-hulst-qa-whats-next-for-playstation-studios/#sf246401757

Komentarze (305)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper