Metro Exodus EE na XSX|S oferuje nową jakość. 4A Games zapewniło gigantyczne ulepszenia

Gry
2975V
Metro Exodus EE na XSX|S oferuje nową jakość. 4A Games zapewniło gigantyczne ulepszenia
Wojciech Gruszczyk | 16.06.2021, 18:40

4A Games nie zawiodło konsolowców. Metro Exodus Enhanced Edition zmierza na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X|S i pierwszy test potwierdza jedno – to nowa jakość. Jest to pierwsza produkcja AAA, która przeszła tak wielkie zmiany dzięki zwykłej aktualizacji. Część graczy pobierze produkcję za darmo.

Już wcześniej wspominaliśmy o wielkich zmianach oferowanych przez Metro Exodus Enhanced Edition na PC, ale teraz możemy potwierdzić – produkcja 4A Games oferuje również gigantyczne zmiany na Xboksach Series X|S. Oczywiście w odpowiedni sposób mniejsze względem edycji na komputery osobiste, jednak fani serii mogą zacierać rączki.

Digital Foundry sprawdziło najnowsze wydanie i dziennikarze zachwycają się nową wersją – deweloperzy nie tylko znacząco usprawnili oprawę, ale oferują 60 klatek na sekundę. Na poprzedniej generacji graliśmy w 30 fps.

„Podsumowując, gdy ogląda się ją obok siebie ze starą grą, wizualna poprawa jest ogromna. Realizm jest na innym poziomie, do tego stopnia, że oświetlenie podnosi wygląd gry w prawdziwie "next-genowy" sposób”.

Redakcja potwierdza, że na Xboksie Series S widać „kompromisy”, ale było to oczywiste biorąc pod uwagę moc najmniejszego Xboksa w historii. Gra i tak działa w 60 klatkach i oferuje ray tracing – dzięki temu wygląda i działa znacznie lepiej od edycji na Xboksa One X.

„Ostatecznie jednak, Metro Exodus Enhanced Edition to sukces na konsolach - i to ważny, bo to pierwszy duży silnik gry o jakości triple-A, który całkowicie przeszedł na fundamenty oparte na RT. Nowa gra wygląda o wiele lepiej niż wersja na konsole last-gen, liczba klatek na sekundę jest dwukrotnie wyższa, a nawet przy pewnych widocznych optymalizacjach i cięciach w porównaniu do wersji PC, gra nadal błyszczy dzięki oszałamiającej technologii globalnej iluminacji”.

Aktualnie Digital Foundry mogło jedynie sprawdzić wersję na Xboksy Series X|S, ale w niedalekiej przyszłości specjaliści przedstawią swoje wrażenia z edycji na PlayStation 5. 

Metro Exodus Enhanced Edition będzie dostępne za darmo dla posiadaczy gry w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One – zainteresowani pobiorą aktualizację.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Metro Exodus.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-metro-exodus-enhanced-edition-on-xbox-series-consoles

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper