Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2021 14:32
Redfall
1035V

Redfall nie jest zwykłą kooperacyjną strzelanką. Arkane zaoferuje nowe doświadczenie

Na E3 2021 poznaliśmy nową markę od Arkane. Twórcy znani z serii Dishonored przedstawili Redfall i to sami deweloperzy chcieli stworzyć ten tytuł. Bethesda zgodziła się na przygotowanie kooperacyjnej strzelanki.

Pierwszy zwiastun Redfall zaskoczył graczy, ponieważ tylko nieliczni wierzyli w plotki o nowym IP od Arkane Austin. Twórcy znani z serii Dishonored zaproszą graczy do świata pełnego wampirów, ale zainteresowani tym razem nie wcielą się w jednego z krwiopijców, a ich zadaniem będzie wyeliminowanie potężnych bestii.

W sprawie gry wypowiedział się Pete Hines, wiceprezes Bethesdy ds. globalnego marketingu, który podkreślił, że Redfall nie jest klasyczną kooperacyjną strzelanką – deweloperzy w odpowiedni sposób wyróżnią swoją grę na tle konkurencyjnych tytułów:

„To nie jest taka sama strzelanka jak wszystkie kooperacyjne shootery dla czterech graczy, ale robi wiele rzeczy, z których Arkane jest znane i przy których spędziło ostatnie 20+ lat na udoskonalaniu i szlifowaniu. Jestem bardzo podekscytowany, że ludzie zobaczą więcej Redfall. To nie jest gra w stylu Leroya Jenkinsa, to nie jest produkcja, w której dobrze ci pójdzie, jeśli po prostu wbiegniesz z bronią w ręku. Wymaga ona nieco bardziej przemyślanego podejścia, szczególnie w przypadku walki z niektórymi bossami prezentowanymi na zwiastunie”.

Wygląda na to, że Redfall może zaoferować bardziej wymagającą rozgrywkę względem innych propozycji z tego gatunku. Pete Hines potwierdził również, że to przedstawiciele Arkane chcieli opracować taki shooter – deweloperzy traktują ten tytuł jako „kolejny krok” i chcieli opracować nową grę wykorzystując wszystkie swoje znane elementy, ale jednocześnie dodając do nich serię nowych mechanik.

„Chcą stworzyć naprawdę interesującą strzelankę, która ma prawdziwe poczucie miejsca i jest bardzo dynamiczna, ciągle się zmienia, nigdy nie masz wrażenia, że grałeś w tę samą grę dwa razy”.

Redfall zmierza wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC – premiera odbędzie się latem 2022 roku.

Źródło: https://wccftech.com/redfall-isnt-like-other-cooperative-shooters-says-hines-you-wont-do-very-well-running-and-gunning/

Tagi: Arkane Austin Bethesda Softworks Redfall