Redfall

Redfall

3,5
47 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S 1.7
PC 2.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Otwarty świat
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.05.2023
Europa:
02.05.2023
Polska:
02.05.2023
Producent:
Arkane Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Otwarty świat
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.05.2023
Europa:
02.05.2023
Polska:
02.05.2023

Recenzja redakcji

Redfall
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

5.0
Redfall - recenzja gry. Zdecydowanie można to było zrobić lepiej, a tak mamy zmarnowany potencjał
XSX|S PC

Redfall - opis gry

Redfall to kooperacyjna strzelanina FPP z otwartym światem wyprodukowana przez Arkane Austin. Tytuł ukazał się na PC (Windows) oraz konsolach Xbox Series.

Fabuła - Redfall

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w niewielkim mieście Redfall w stanie Massachusetts, które zostało odcięte od świata i słońca przez wampiry. Historia skupia się na perypetiach czwórki bohaterów różniących się wyposażeniem i umiejętnościami. Jest to Devinder Crousley (badacz zjawisk paranormalnych), Layla Ellison (studentka inżynierii biomedycznej), Remi De La Rosa (weteranka wielu konfliktów zbrojnych) oraz Jacob (snajper).

Rozgrywka - Redfall

Redfall to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby rozgrywająca się w otwartym świecie, tj. tytułowym miasteczku i w jego okolicach. Do wyboru mamy cztery wymienione wyżej grywalne postacie różniące się historiami i umiejętnościami. Grać możemy solo lub z maksymalnie trzema osobami w co-opie.

Gra posiada strukturę questową. Podczas rozgrywki wykonujemy rozmaite questy, fabularne i poboczne. Wzorem poprzednich produkcji studia Arkana także Redfall daje nam sporo możliwości w dziedzinie kreowania własnej strategii. Do dyspozycji mamy różnorakie rodzaje uzbrojenia (są one generowane losowo), supermoce oraz niekiedy również ścieżki prowadzące do celu. W tym kontekście wspomnieć warto, iż ważnym elementem gameplayu jest tu również skradanie, gdyż nie w każdej sytuacji zadyma jest najlepszym wyjściem.

Narracja jest ważną częścią Redfall. Podobnie jak w innych grach Arkane także i tutaj historia opowiadana jest często przez środowisko i znalezione dokumenty.

Poza questami na naszej drodze natknąć możemy się też na gniazda wampirów czy wyłomy w czasoprzestrzeni, w których czekają na nas wyzwania polegające na wyeliminowaniu przeciwników. Niektóre z tego rodzaju wyzwań są generowane losowo.

Wideo - Redfall

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper