Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.06.2021 13:30
Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
980V

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim potwierdzone! Władca Pierścieni dostanie film anime

Wygląda na to, że fani uniwersum wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena dostaną niedługo prawdziwą niespodziankę - New Line pracuje nad pełnometrażowym filmem anime ze świata Władcy Pierścieni! 

Fani uniwersum Władcy Pierścieni nie mają ostatnio szczęścia - produkcje, które powstają, przynoszą więcej złych wieści, aniżeli tych dobrych. MMORPG od Amazonu zostało anulowaneThe Lord of the Rings: Gollum opóźniono, a nadchodzący wysokobudżetowy serial, który miałby zadebiutować na Prime Video, to wciąż odległa melodia przyszłości. Dalej wiemy stosunkowo niewiele. 

Na szczęście pojawiła się teraz informacja, która może wlać w serca wyznawców uniwersum od J.R.R. Tolkiena trochę radości. Okazuje się bowiem, że Warner Bros. szykuje pełnometrażowy film anime "Lord of the Rings: The War of the Rohirrim"! Scanariusz napiszą Jeffrey Addiss oraz Will Matthews, a reżyserią zajmie się całkiem dobrze kojarzony Kenji Kamiyama. Konsultantem przy pracach będzie natomiast Philippa Boyens.

Jak możemy przeczytać na portalu The Hollywood Reporter, film nawiąże do oryginalnej trylogii, a konkretnie do drugiej części, "Władca Pierścieni: Dwie wieże", skupiając się na nieopowiedzianej historii za Helmowym Jarem. Fabuła zostanie osadzona na setki lat przed tą fatalną wojną i zgodnie z zapowiedzią będzie opowiadać o życiu i krwawych czasach jej założyciela, Helma Hammerhanda, króla Rohanu.

Brzmi to naprawdę dobrze i wiele wskazuje na to, że możemy doczekać się prawdziwej gratki dla fanów książek oraz oryginalnej filmowej trylogii. Zdecydowanie jest na co czekać! 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/lord-of-the-rings-anime-movie-in-the-works-from-new-line-warner-animation-group-1234965985/

Tagi: anime J.R.R. Tolkien Lord of The Rings Warner Bros. Władca Pierścieni