The Lord of the Rings będzie „największym serialem w historii”. Amazon wydał gigantyczną kwotę na 1. sezon

Filmy i seriale
4727V
The Lord of the Rings będzie „największym serialem w historii”. Amazon wydał gigantyczną kwotę na 1. sezon
Wojciech Gruszczyk | 16.04.2021, 19:33

Amazon opracowuje „The Lord of the Rings” i pierwszy sezon serialu był niezwykle drogą inwestycją. Korporacja chce mieć jednak pewność, że produkcja będzie prezentować najwyższy poziom. Ma to być ogromny hit platformy.

Amazon otrzymał prawa do „The Lord of the Rings” w 2017 roku i na początku szacowano, że będzie to pierwszy serial, którego koszt przygotowania (wraz z uzyskanymi prawami do produkcji oraz marketingiem dla wielu sezonów) może przekroczyć 1 mld dolarów. Teraz jednak możemy założyć, że ten wynik zostanie osiągnięty bardzo szybko.

Jak podaje The Hollywood Reporter – Amazon tylko na pierwszy sezon „The Lord of the Rings” wydał aż 465 mln dolarów. Będzie to zdecydowanie najdroższa produkcja w historii, a szczegóły dotyczące wydatków zdradził Stuart Nash, Minister Rozwoju Gospodarczego i Turystyki z Nowej Zelandii:

„Mogę powiedzieć, że Amazon wyda około 650 milionów dolarów [nowozelandzkich] na sam pierwszy sezon. To jest fantastyczne, to naprawdę jest... To będzie największy serial, jaki kiedykolwiek powstał”.

Konkretna liczba została ujawniona przez nowozelandzki rząd, który potwierdza również, że Amazon planuje potencjalnie przygotować aż pięć sezonów „The Lord of the Rings” w Nowej Zelandii. Twórcy mogą w tym kraju stworzyć nawet wciąż niezapowiedziane spin-offy.

Co ciekawe, wcześniej Amazon zakładał, że 500 mln dolarów wystarczy na stworzenie dwóch sezonów – jak widać nie udało się zrealizować wstępnych założeń.

Dla porównania warto podać, że HBO przygotowując pierwszy sezon „Gry o tron” posiadało budżet około 100 mln dolarów – jeden odcinek kosztował około 6 mln dolarów, a rozwijając ostatnią historię autorzy otrzymali około 15 mln dolarów na epizod.

The Hollywood Reporter podkreśla, że przygotowanie kolejnych sezonów „The Lord of the Rings” może być znacznie tańsze, ponieważ rozwijanie świata fantasy jest związane z dużymi „kosztami początkowymi”. Twórcy na początku muszą zadbać o stworzenie między innymi scenografii, rekwizytów oraz kostiumów – część rzeczy będzie wykorzystywanych przez cały serial.

Warto dodać, że budżet pierwszego sezonu „Wiedźmina” wyniósł około 70-80 mln dolarów.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/amazons-lord-of-the-rings-cost-465-million-one-season

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper