Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.06.2021 19:25
Assassin's Creed Valhalla
1781V

Assassin's Creed Valhalla z trzecim DLC rozgrywającym się w Afryce i "królestwie ognia"? Wiele na to wskazuje

DLC Meteor do Assassin's Creed Valhalla nadchodzi. Rozszerzenie przeniesie nas do Afryki i Muspelheimu - co więcej, nie było ono pierwotnie planowane przez Ubisoft.

YouTuber Jonathan, który niejednokrotnie zdradzał nam już plany Ubisoftu wobec serii Assassin's Creed, w swoim najnowszym materiale wspomniał, że francuscy deweloperzy opracowują nie dwa, tak jak pierwotnie to zakładali, a trzy rozszerzenia fabularne. Jedno z nich wrzucające nas do Francji zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Trzecie DLC ma przenieść nas na tereny... Afryki i jest prawdopodobnie opracowywane przez bułgarski oddział Ubisoftu umieszczony w Sofii. Ta sama ekipa odpowiadała za najnowsze rozszerzenie do Immortals Fenyx Rising, a z racji tego, iż zostało ono wydane stosunkowo niedawno, istnieje spore prawdopodobieństwo, że DLC z nazwą kodową "Meteor" zostanie ujawnione dopiero pod koniec bieżącego roku i trafi na rynek dopiero za kilkanaście miesięcy.

Ostatni dodatek do najnowszej części serii Assassin's Creed ma skupić się na mitologii nordyckiej - Eivor odwiedzi Afrykę Północną (być może znowu trafimy do Egiptu, tak jak w Assassin's Creed: Origins?), a także Muspelheimu, które jest uznawane za "królestwo ognia". Brzmi naprawdę intrygująco, prawda?

Jonathan na sam koniec oznajmił, że Ubisoft na 100% nie miał w planach tworzenia trzeciego rozbudowanego DLC do Assassin's Creed Valhalla, więc - tak jak wspomniałem powyżej - prace nad nim musiały ruszyć niedawno, co jest jednoznaczne z długim czasem oczekiwania na premierę.

Warto wspomnieć, że pod tym linkiem znajdziecie parę szczegółów dotyczących Oblężenia Paryża, drugiego dodatku do wyżej wspomnianej Valhalli.

Źródło: https://www.ibtimes.com/assassins-creed-valhalla-meteor-leak-suggests-dlc-set-north-africa-reveals-theme-3219881

Tagi: Afryka Assassin's Creed Valhalla trzecie DLC Ubisoft