Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.06.2021 12:41
Forza Motorsport 2022
4356V

Nowa Forza Motorsport to „ogromny generacyjny skok”. Twórcy zwiastują „zupełnie nowe doświadczenie”

W 2021 roku nie zagramy w nową Forzę Motorsport, ale twórcy coraz śmielej wspominają o tytule. Zdaniem dyrektora kreatywnego – nadciąga rewolucja i prawdziwa nowa generacja. Chris Esaki wspomniał także o ostatecznej nazwie.

Pierwsi gracze otrzymali już dostęp do nowej Forzy Motorsport, ale nie możemy liczyć, że produkcja trafi na rynek w 2021 roku. Twórcy potrzebują jeszcze czasu, ale w następnych miesiącach mamy zagrać w Forzę Horizon 5.

Deweloperzy serii Forza chętnie spotykają się z fanami, by opowiadać o nowościach i podczas ostatniego Forza Monthly May 2021 otrzymaliśmy kilka ciekawych informacji. Chris Esaki na streamie potwierdził, że wyścigi przygotowywane przez Turn 10 Studios to zupełnie nowa odsłona serii, która nie otrzyma podtytułu:

„Nazwa gry to Forza Motorsport. Nie ma żadnej liczby 8 po tytule. To naprawdę zupełnie nowe doświadczenie Forza Motorsport”.

Dyrektor kreatywny potwierdził również, że zmiany, które zostały wdrożone względem Forza Motorsport 7 to „ogromny generacyjny skok”.

Twórca pokusił się nawet na ciekawe porównanie i jego zdaniem nowa Forza Motorsport z perspektywy Forza Motorsport 7 oferuje większą różnicę względem nowości wprowadzonych pomiędzy Forza Motorsport 4 a Forzą Motorsport 7.

Warto jednak podkreślić, że Forza Motorsport 4 debiutowała w 2011 roku, a Forza Motorsport 7 trafiła na rynek w 2017 roku.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/06/the_new_forza_motorsport_will_be_a_huge_generational_leap_says_dev

Tagi: Forza Motorsport Forza Motorsport (2021) Forza Motorsport 8 Microsoft Turn 10 Studios