Iza Łęcka Iza Łęcka 22.04.2021 12:45
Forza Motorsport (2021)
1583V

Forza Motorsport 8 nie może czekać. Pierwsi gracze otrzymali zaproszenia na testy

Turn 10 Studios nadal nie zaprezentowało pierwszych fragmentów rozgrywki z Forza Motorsport 8, choć pierwsi gracze już zostali zaproszeni do zamkniętych testów. Twórcy pragną czerpać z doświadczeń społeczności, by dzięki nim stworzyć kapitalne wyścigi.

Forza Motorsport 8 została zapowiedziana podczas ubiegłorocznego Xbox Games Showcase – na dobry początek otrzymaliśmy zaledwie drobny teaser, który nie prezentował czystej rozgrywki. Deweloperzy z amerykańskiego studia są jednak gotowi na kolejny etap prac, dlatego ostatnio zapowiedziano testy.

Turn 10 Studios planuje zaangażować w projekt fanów, więc już teraz wysłano pierwsze zaproszenia, dzięki którym gracze otrzymają dostęp do oczekiwanych wyścigów. Dla wiernych entuzjastów marki playtesty mogą okazać się unikatowym doświadczeniem umożliwiającym sprawdzenie pozycji jeszcze przed oficjalnym pokazem gameplayu.

Przedstawiciele studia jednocześnie podkreślili, że wiadomości zostały wysłane do „małej grupy uczestników”, ale liczba ta będzie sukcesywnie się zwiększać. Chris Esaki, dyrektor kreatywny Forza Motorsport, zaznaczył, że zmiana strategii jest specyficznym doświadczeniem dla pracowników:

„Nasze podejście do rozwoju tym razem nie przypomina niczego, co robiliśmy wcześniej, szczególnie jeśli chodzi o rozwijanie gry z wami, naszymi graczami i naszą społecznością”.

Esaki zapowiedział również, że testerzy otrzymają dostęp do „nowej gry Forza Motorsport”, choć będzie to oczywiście tylko wycinek całego projektu. Zgodnie z treścią ostatnich plotek wyścigi Turn 10 Studios mają zadebiutować dopiero w przyszłym roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-first-round-of-forza-motorsport-8-playtest-invites-has-been-sent-out/

Tagi: Forza Motorsport (2021) Microsoft Turn 10 Studios