Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.06.2021 10:03
ANNO: Mutationem. Twórcy przedstawiają motywy RPG i nowe informacje. Cyberpunkowa przygoda na gameplayu
1100V

ANNO: Mutationem. Twórcy przedstawiają motywy RPG i nowe informacje. Cyberpunkowa przygoda na gameplayu

Wreszcie zbliżamy się do premiery długo zapowiadanego ANNO: Mutationem, jednej z najbardziej obiecujących, chińskich produkcji na naszym radarze.

Premiera ANNO: Mutationem odbędzie się w III kwartale 2021 roku (na PS5, PS4 i PC). Niestety twórcy nadal nie są w stanie podać dokładnego terminu premiery tej cyberpunkowej gry, co mimo wszystko budzi pewne wątpliwości, co do rychłego wydania produkcji. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnego opóźnienia premiery.

W trakcie weekendu ANNO: Mutationem doczekało się świeżego gameplayu z wersji PC, który czeka na was poniżej. Chińskie studio przedstawiło też zaktualizowany opis rozgrywki w tytule, podkreślając, że Anno: Mutationem pełnymi garściami czerpie z gatunku cyberpunk.

Co ważne - ten projekt to nie tylko szybkie, zręcznościowe potyczki. Autorzy pochwalili się, że w walkach ważne będzie odpowiednie przygotowanie głównej bohaterki w zakresie ekwipunku i wyuczonych zdolności. W Anno: Mutationem pojawi się wiele takich nawiązań do RPG, m.in. możliwość zwiedzania miasta poza strefami walk, dialogi z NPC-ami czy zdobywanie coraz mocniejszego wyposażenia. Deweloperzy ujawnili motywy związane właśnie z ulepszaniem rynsztunku na screenach, które czekają na was w naszej galerii. Jak widać broń będziemy wzmacniać odpowiednimi układami elektronicznymi, jak na cyberpunkowe klimaty przystało. W grze nie zabraknie też mechanizmu rzemieślniczego, jak i motywu nabywania wielu nowych przedmiotów.

Ciekawy jest również filmik, który deweloperzy opublikowali w połowie maja na Twitterze. Gameplay przedstawia tutaj możliwość przebrania postaci, która w stroju wieczorowym będzie infiltrować klub nocny w metropolii z Anno: Mutationem. 

Wiadomo, że w grze główna bohaterka Ann nie będzie działać sama. Jako postać wspierająca występować będzie hakerka Ayane, którą możecie zobaczyć w naszej galerii. Bohaterka będzie nas wspierać głównie zdalnie, ale w pewnych misjach będziemy mieć też możliwość bezpośredniego pokierowania dziewczyną.

Źródło: https://twitter.com/AnnoMuta/status/1262383425375387655
youTube

Tagi: ANNO: Mutationem Lightning Games ThinkingStars