Persona 5 Royal zmierza na Xbox One! Gra została oceniona w Korei Południowej [Aktualizacja #1]

Gry
2289V
Persona 5 Royal zmierza na Xbox One! Gra została oceniona w Korei Południowej [Aktualizacja #1]
Kajetan Węsierski | 06.06.2021, 08:30

Wiele wskazuje na to, że jeden z największych hitów od studia Atlus może zmierzać na konsolę Microsoftu - przesłanki są coraz bardziej prawdopodobne.

Persona 5 Royal to jeden z tych tytułów, którego prawie wszyscy gracze bez konsoli od Sony mogą zazdrościć posiadaczom PlayStation 4. Gra cieszy się wybitnie dobrym przyjęciem (zresztą, spójrzcie tylko na naszą recenzję) i w zasadzie nic w tym dziwnego. To jeden z najlepszych przedstawicieli ery nowoczesnych jRPG - nie może więc zaskakiwać, jak bardzo liczy się na przeniesienie jej na inne konsole.

W marcu pojawiły się przecież doniesienia o potencjalnym wydaniu gry na Xboksy. I wiele wskazuje teraz na to, że w tych plotkach było całkiem spore ziarno prawdy. Na koreańskiej stronie zajmującej się ocenianiem gier można znaleźć właśnie informacje o Persona 5 Royal! Dotyczył DLC do tytułu, a te zostały oficjalnie zatwierdzone przez singapurski oddział Microsoftu. Może to oznaczać, iż wspominana współpraca Atlusa z amerykańskimi gigantami branży się zacieśnia.

Oczywiście nie jest to jeszcze oficjalna zapowiedź, ale można z całą pewnością założyć, że coś jest na rzeczy. Nie kojarzę sytuacji, w której tytuł oceniony na którymkolwiek portalu klasyfikującym ostatecznie by nie zadebiutował. Trzeba przyznać, że ogłoszenie premiery wspomnianego tytułu podczas najbliższej konferencji Microsoftu byłoby prawdziwą bombą - szczególnie dla fanów gatunku. Jest na co czekać!

Aktualizacja #1

Okazuje się, iż być może informacja nie będzie miała pokrycia w rzeczywistości i jest po prostu nieprawdziwa. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że nie jest to jedyny przypadek, w którym na wspominanym portalu z ocenami pojawiła się prawdopodobnie fałszywa informacja - to samo można bowiem znaleźć w kontekście portu The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Xboksa.

Jeśli tylko światło dzienne ujrzą kolejne informacje na ten temat, na pewno będziemy Was o nich informować. Podziękowania dla użytkownika Epicreturn za wychwycenie poniższego sprostowania i wyjaśnienia z Twittera:

Źródło: https://twistedvoxel.com/persona-5-royal-dlc-rated-microsoft/

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper