Iza Łęcka Iza Łęcka 17.03.2021 11:36
Persona 5 Xbox
1034V

Persona 5 może wkrótce trafić na Xboksy. SEGA ma kontynuować współpracę z Microsoftem

Jeden z największych hitów z katalogu PlayStation 4 może już wkrótce znaleźć się na Xboksach Series X|S i Xboksie One. Jeśli najnowsze przecieki zostaną potwierdzone, to na sprzęcie Microsoftu zadebiutuje Persona 5.

Na początku marca informowaliśmy o pewnej intrygującej kwestii – Atlus w oficjalnej ankiecie pytał swoich fanów, czy chcieliby zobaczyć wybrane gry, między innymi Personę, na konsolach Amerykanów. Możliwe, że było to pytanie retoryczne, bowiem prace nad udostępnieniem pierwszego tytułu utalentowanego studia mogą być właśnie finalizowane.

Według najnowszych plotek, Persona 5 będzie dostępna na Xboksach. Taki scenariusz na początku zasugerował Jez Corden z Windows Central, tymczasem Nick „Shpeshal Ed” Baker opublikował stosowną grafikę. Informator, który potwierdził dołączenie Final Fantasy VII Remake do PS Plus już w lutym wspominał, że SEGA może zaoferować kolejne produkcje w Xbox Game Pass.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to Persona będzie kolejną wielką japońską marką, która wzmocniłaby bibliotekę Xbox Game Pass. Od pewnego czasu Microsoft stara się zapewnić perełki z Kraju Kwitnącej Wiśni, co wielu sympatyków marki przyjmuje ze sporym entuzjazmem. Persona 5  byłaby znakomitą nowością.

Warto przypomnieć, że wczoraj Microsoft pochwalił się niemałą niespodzianką, zapowiadając Octopath Traveler w wersji na Xboksy. Tytuł od dnia premiery będzie dostępny w popularnym abonamencie Amerykanów.

Źródło: https://wccftech.com/persona-5-xbox-game-pass-rumor/

Tagi: atlus Deep Silver Persona 5 Xbox Xbox Game Pass