Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.06.2021 08:30
Final Fantasy VII Remake Intergrade gigabajty
1335V

Final Fantasy VII Remake Intergrade zajmie sporo miejsca na dysku. Trzeba przygotować sporo przestrzeni na PS5

Nadchodząca gra od Square Enix, która zadebiutuje już za 5 dni, będzie wymagała od nas naprawdę sporo wolnej przestrzeni dyskowej.

 

Do wyczekiwanej premiery Final Fantasy VII Remake Intergrade zostało już zaledwie kilka dni. Square Enix przygotowało dla nas odświeżoną wersję kultowej gry skrojoną pod PlayStation 5 i dorzucono dodatkowy wątek, który stanowi coś na wzór DLC. Niedawno otrzymaliśmy świetny zwiastun, który pokazuje, jak bardzo udało się podkręcić kwestie graficzne - niekiedy robi wrażenie.

Wczoraj poznaliśmy natomiast rozmiar gry. Wygląda bowiem na to, że tytuł na PlayStation 5 ma ważyć 81.338 gigabajtów. Co ważne, jest to wartość dla wersji regionalnej USA (w Azji jest to prawie 78 GB, a europejskiej wersji nie znamy) i bez wliczenia łatki Day 1, która prawdopodobnie przyniesie kolejne cegiełki do wagi. I trzeba przyznać, że wynik ten jest stosunkowo duży - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę obietnice o kompresji rozmiarów gier.

Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 waży bowiem prawie 86 GB. Jest to więc niewiele więcej i nawet dodając specjalne DLC, którego nie ma na poprzedniej generacji, wyniki są bardzo zbliżone. Pozostaje mieć nadzieję, iż oznacza to, że zmiany rzeczywiście będą duże. Niemniej, jeśli brakuje Wam miejsca na dyskach nowej generacji od Sony, pora pousuwać nieco gier.

Źródło: https://twitter.com/PlaystationSize/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Intergrade Square Enix