PlayStation Studios rozwija ponad 25 gier na PS4 i PS5. Days Gone 2 nie powstaje – Sony stawia na nowe IP

News
1672V
PlayStation Studios rozwija ponad 25 gier na PS4 i PS5. Days Gone 2 nie powstaje – Sony stawia na nowe IP
Wojciech Gruszczyk | 02.06.2021, 19:43

Wielka petycja społeczności PlayStation nie pomogła. Sony Bend nie rozwija Days Gone 2, ale PlayStation Studios pracuje aktualnie nad 25 produkcjami, które zmierzają na PlayStation 5 i PlayStation 4. Sony chce postawić na nowe IP.

Sony opóźniło dzisiaj premierę God of War Ragnarok oraz zapowiedziało wrzucenie przygody Kratosa i Gran Turismo 7 na PlayStation 4 i PlayStation 5. To jednak nie koniec ciekawych informacji, ponieważ Hermen Hulst potwierdził również aktualną wizję Sony.

Szef PlayStation ujawnił, że teraz w zespołach Sony „dużo się dzieje”. PlayStation Studios pracuje nad ponad 25 produkcjami i „prawie połowa z nich to nowe IP”. Druga połowa to produkcje osadzone w markach, które „fani PlayStation znają i kochają”.

Poznaliśmy także strategię Sony:

„Nowe IP są dla nas niesamowicie ważne. Nowe IP jest siłą napędową gier. Ale nowe IP to tylko jeden z aspektów naszej strategii. Chcę, aby PlayStation Studios było zaciekle odważne i podejmowało ryzyko. Chcę, żebyśmy nadal korzystali ze spuścizny PlayStation, przesuwali granice gier, tworzyli produkcje, które mają znaczenie. Tytuły, które, prawdopodobnie, nie powstałyby nigdzie indziej”.

Nie mamy jednak dobrych wieści dla fanów, którzy liczyli na Days Gone 2. Szef PlayStation wspomniał, że „Bend Studio pracuje nad bardzo ekscytującym nowym IP”. Twórcy ponownie zaproszą graczy do otwartego świata.

Sony jednocześnie nie zmienia swojego DNA i chce nadal oferować graczom narracyjne produkcje:

„Pytanie: Czy uważasz, że narracyjne gry dla jednego gracza są niezbędne dla konsoli PlayStation Studios?

Hermen: Absolutnie. Gry dla jednego gracza, oparte na narracji - to nasze DNA. PlayStation Studios stworzyło, moim zdaniem, jedne z najbardziej pamiętnych gier narracyjnych. Uwielbiamy je tworzyć i będziemy je projektować tak długo, jak długo gracze będą czerpać z nich przyjemność. Jak dla mnie pomysł, by usiąść w piątkowy wieczór z zupełnie nowym światem i wspaniałą historią do odkrycia - to brzmi całkiem idealnie, prawda?”

Sony chce tworzyć „różnorodne doświadczenia”, a gracze mają oczekiwać znanych marek, nowych IP, dużych pozycji, mniejszych projektów, innowacyjnych propozycji czy też gier nastawionych na single-player oraz produkcji sieciowych.

PlayStation Studios stawia również na wielką współpracę, dlatego niedawno poznaliśmy informacje o relacjach z takimi zespołami jak Haven oraz Firewalk, ale firma chce również dalej tworzyć z Kojima Productions oraz From Software.

Hermen Hulst uważa, że PlayStation jest „kierowane przez twórców” i to oni pracując dla japońskiej korporacji mają wiedzieć, że mogą w tym miejscu wykonać „najlepszą pracę w swojej karierze”.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/06/02/hermen-hulst-qa-whats-next-for-playstation-studios/#sf246401757

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper