Microsoft i Bethesda z wielką konferencją. Główny temat: nowe gry Bethesdy w Xbox Game Pass

Gry
3019V
Microsoft i Bethesda z wielką konferencją. Główny temat: nowe gry Bethesdy w Xbox Game Pass
Wojciech Gruszczyk | 20.05.2021, 14:17

Klienci Xbox Game Pass mogą szykować się na wielkie ogłoszenia. Microsoft potwierdził, że już wkrótce odbędzie się wielka konferencja, podczas której usłyszymy wiele pozytywnych informacji dotyczących produkcji Bethesdy. Nowe gry zmierzają do amerykańskiej usługi.

Wczoraj Geoff Keighley ujawnił szczegóły Summer Game Fest, podczas którego zobaczymy między innymi gry Microsoftu, ale amerykańska korporacja w następnych tygodniach zorganizuje swoje wydarzenie.

Matt Booty podczas rozmowy z redakcją Lefigaro potwierdził, że korporacja szykuje duże wydarzenie. Firma na połączonej imprezie przedstawi gry Microsoftu (Xbox Game Studios) oraz Bethesdy.

Ruch amerykańskiej korporacji jest interesujący i zarazem znaczący – szef Xbox Game Studios ujawnił, że celem wydarzenia jest przedstawienie nowych gier Bethesdy, które zmierzają do Xbox Game Pass.

Matt Booty potwierdził również, że Microsoft nie połączy usług „wydawniczych” Bethesdy z Xbox Game Studios, więc firma nadal będzie posiadać swój dział sprzedaży, marketingu, komunikacji i biur zagranicznych. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ już wcześniej informowano, że jeden dział nie mógłby zarządzać tak wieloma zespołami. Jest to również bardzo dobra wiadomość dla wielu pracowników (w tym Polaków), którzy nie stracą pracy.

Bethesda według przedstawiciela Microsoftu nadal ma „wolność twórczą”, z której cieszą się w zasadzie wszystkie wcześniej przejęte studia. Matt Booty poruszył w rozmowie ciekawy temat – zespoły Microsoftu nie mają tworzyć gier z myślą o dostarczeniu ich do Xbox Game Pass. Deweloperzy na początku mają realizować swoje plany i opracowywać najlepsze pozycje, które i tak wyląduję w XGP.

Warto jednak zwrócić uwagę – Microsoft chce skupiać się na grach Bethesdy, czyli możemy oczekiwać Starfield, tajnej gry Arkane o wampirach, The Evil Within 3 i może nawet Wolfenstein 3? Szykuje się ciekawe show.

Źródło: https://www.reddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/ngwnix/matt_booty_confirms_that_bethesda_and_microsoft/

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper