Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2021 11:14
Borderlands
430V

Twórcy serii Borderlands zapewnią nowe IP do kwietnia 2022 roku. Gra powinna zostać wkrótce ujawniona

Gearbox Software zostało wykupione przez Embracer Group, jednak plany związane z Take-Two nie ulegną zmianie. Wydawca potwierdził, że już wkrótce wprowadzi na rynek nowe IP od studia odpowiedzialnego za serię Borderlands.

W kwietniu Embracer Group przejęło Gearbox Software, jednak część zobowiązań studia jest nadal kontynuowanych – amerykański zespół pracuje nad Borderlands 4 oraz nowym IP jeszcze dla starego wydawcy. W trakcie spotkania z inwestorami Take-Two potwierdzono, że „nowa marka Gearbox” zostanie udostępniona na rynku do 31 marca 2022 roku.

Do kwietnia przyszłego roku wydawca serii GTA planuje zaaoferować 21 produkcji, wśród których cztery są określane mianem „immersive core” (największe projekty). Dwie ze wspomnianych gier rozwijają „sprawdzone” IP, natomiast kolejne są „nowymi” markami – mowa tutaj również o tajnej pozycji Gearbox Software.

„Fuzja nie zmienia relacji 2K z Gearbox, naszej roli jako wydawcy dla IP Borderlands, ani żadnych innych projektów, nad którymi obecnie pracujemy ze studiem. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszego długoterminowego partnerstwa z tym niesamowicie utalentowanym zespołem i dostarczenie kolejnych wielu ekscytujących doświadczeń rozrywkowych fanom gier na całym świecie”.

Prace nad tytułem mogą trwać już kilka lat, dlatego jest całkiem zrozumiałe, że nie zostały uwzględnione w najnowszej umowie ze szwedzkim wydawcą. Mimo wszystko ostatnie ogłoszenia dają jasno do zrozumienia, że Gearbox Software obecnie rozwija przynajmniej kilka pozycji.

Take-Two potwierdziło również, że Borderlands 3 jest „najszybciej sprzedającym się tytułem 2K”. Gra od czasu premiery we wrześniu 2019 roku sprzedała się w liczbie około 13 milionów egzemplarzy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/take-two-announces-plans-to-launch-a-new-gearbox-franchise/

Tagi: borderlands Embracer Group Gearbox Software