Iza Łęcka Iza Łęcka 07.04.2021 08:55
Borderlands x Gearbox Software x Embracer Group
499V

Twórcy serii Borderlands już w Embracer Group. Gearbox Software pracuje nad nowym IP

Gearbox Software potwierdza prace nad nowym IP. Deweloperzy oficjalnie zasilili szeregi Embracer Group, a transakcja może w ostateczności opiewać na ponad 1,3 mld dolarów. Aktualnie szwedzka korporacja zapłaciła ponad 300 mln dolarów, by rozpocząć współpracę z twórcami.

Na początku lutego poinformowano o kolejnej wielkiej transakcji Embracer Group – Szwedzi zapowiedzieli chęć kupienia Gearbox Software. Obecnie możemy potwierdzić finalizację fuzji. Wydawca aktualnie zapłacił 363 mln dolarów za studio, jednak w umowie pojawiła się adnotacja o bonusie wynoszącym 1 mld dolarów, który jest uzależniony od wyników deweloperów i sprzedaży pozycji.

Zespół będzie dalej rozwijać serię Borderlands dla 2K Games, choć potwierdzono już prace nad zupełnie nową marką. Randy Pitchford ujawnił, że studio pozyska nowych pracowników, by pracować nad wieloma produkcjami.

Dyrektor generalny Gearbox Software wspomniał w oficjalnym komunikacie, że twórcy są „przygotowani do uruchomienia nowego IP, zrobienia czegoś więcej z istniejącymi markami, powiększenia bazy niesamowicie utalentowanych członków zespołu”. Deweloperzy pragną „wykorzystać nowe możliwości”, realizując jak to zostało określone „misję zbawiania świata”.

Jak dotąd nie potwierdzono, kiedy możemy spodziewać się bardziej szczegółowych zapowiedzi, jednak warto obserwować sytuację. Embracer Group chętnie inwestuje nie tylko w same studia – wydawca pozyskuje obiecujące zespoły, które mają szansę udostępnić na rynku wiele interesujących gier. Przypomnijmy, że seria Borderlands sprzedała się w ponad 60 mln egzemplarzy, zyskując przeszło 1 mld dolarów przychodów.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/78609/gearbox-ceo-randy-pitchford-teases-new-ip-after-embracer-merger/index.html

Tagi: borderlands Embracer Group Gearbox Software