Subnautica na PS5 w 60 fps i ze znacznie zredukowanym rozmiarem gry. Zobaczcie porównanie

Gry
1138V
Subnautica na PS5 w 60 fps i ze znacznie zredukowanym rozmiarem gry. Zobaczcie porównanie
Iza Łęcka | 18.05.2021, 12:53

Subnautica jest następną produkcją wykorzystującą potencjał PlayStation 5. Gra otrzymała dedykowaną wersję, która może nieco zaskoczyć rozmiarem oraz wprowadzonymi zmianami. Sprawdźcie porównanie grafiki.

Subnautica ma już swoje lata, jednak otrzymała dedykowaną wersję na PlayStation 5, jaką posiadacze edycji z PlayStation 4 mogą odebrać za darmo – również użytkownicy, którzy pobrali produkcję w ramach promocji Play at Home.

Jak się okazuje Subnautica na PlayStation 5 może działać w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p lub w 30 fps z poprawioną oprawą. Podczas rozgrywki można wybrać jeden z trybów, a poniżej zamieszczone zostało konkretne porównanie jakości.

To jednak nie koniec pozytywnych informacji związanych ze stworzeniem wersji na nową generację Japończyków. Subnautica na PS4 zajmuje około 14 GB (podstawka + aktualizacje), natomiast rozmiar edycji na PS5 wynosi zaledwie 3,5 GB (pełna wersja), co daje jasno do zrozumienia, że twórcom udało się zmniejszyć wagę plików o ponad 70%.

PlayStation 5 wciąż nie posiada opcji zwiększenia rozmiaru dysku, więc powyższa wiadomość może ucieszyć wielu posiadaczy konsoli. Już wcześniej pojawiały się pozycje, których rozmiar na nowym urządzeniu Sony był mniejszy, jednak jeszcze nie doświadczyliśmy aż tak okazałej redukcji.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/05/subnautica_enjoys_drastic_file_size_reduction_on_ps5 https://twistedvoxel.com/subnautica-ps5-upgrade-offers-60-fps-but-with-1080p-resolution-limit/

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper