Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2021 20:48
Konsola PlayStation
1214V

Posiadacze PS5 grają znacznie więcej od klientów PS4. Sony potwierdza wyniki sprzedaży produkcji

Sony potwierdziło bardzo wysokie wyniki aktywności graczy na PlayStation 5. Posiadacze nowej konsoli znacznie więcej grają od klientów PS4, a nawet chętniej kupują pozycje na nową platformę. Firma potwierdziła ciekawe dane.

Sony przygotowuje kolejne sztuki PlayStation 5 oraz nowe produkcje od wewnętrznych zespołów japońskiej korporacji, ale możecie mieć pewność, że firma jest bardzo zadowolona z aktualnej aktywności graczy na nowej generacji.

Rzecznik Sony potwierdził, że gracze od premiery next-gena chętniej spędzają wolny czas przy grach z PS5 względem analogicznego okresu po debiucie PS4. Zainteresowani kupują także więcej produkcji:

„Od premiery do końca marca użytkownicy spędzili na konsoli o 81% więcej czasu niż na PS4 w porównywalnym okresie 2013-14. Podobnie, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy PS5 sprzedano o 11% więcej sztuk gier niż w przypadku poprzednika”.

Sony oczywiście zdaje sobie sprawę, że to wydarzenia na świecie i lockdown pomógł osiągnąć te rezultaty. W zasadzie na wszystkich platformach PlayStation fani w marcu spędzili o 20% więcej czasu względem tego samego miesiąca ubiegłego roku.

Nikogo nie powinno dziwić, że japońska korporacja chce wykorzystać okazję i oferować graczom kolejne pozycje, które mogą jeszcze poprawić te wyniki. Zainteresowanie PlayStation 5 jest ogromne, więc producent kuje żelazo póki gorące.

Źródło: https://www.wired.com/story/playstation-5-six-months-later/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 PS5 Sony