Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2021 13:25
PS5 i PS4
671V

PS5 sprzedaje się lepiej od PS4 w Japonii. Sony zadbało o dodatkowe egzemplarze

Japończycy chętnie sięgają po PlayStation 5, a Sony konsekwentnie stara się dostarczyć na rodzimy rynek kolejne egzemplarze sprzętu. Dzięki najświeższej dostawie nowa generacja przebiła wynik PS4 w analogicznym czasie od premiery. 

Problemy z dostępnością PlayStation 5 mogą trwać jeszcze kilkanaście miesięcy, jednakże Sony dokłada wszelkich starań, by zapewnić na rynku nowe zestawy konsoli. Od premiery producent mierzy się ze sporym wyzwaniem nie tylko związanym z pandemiczną rzeczywistością i ograniczonym dostępem do półprzewodników, ale również bardzo dużym zainteresowaniem ze strony graczy.

Zgodnie z wieloma opiniami obserwatorów branży Japończycy źle rozpoczęli nową generację na swoim rynku, przez co analitycy zwiastowali „upadek Sony w Japonii”. Mimo nieprzychylnych artykułów, przedsiębiorstwo raczej nie może narzekać na popyt PS5, gdyż wszystkie egzemplarze sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Najnowsza dostawa pozwoliła PS5 przekroczyć sprzedaż PS4 w tym samym czasie od premiery – w 25 tygodniu od debiutu nowej platformy, Japończycy kupili ponad 30 tysięcy sztuk PS5, a łączny rezultat urządzenia w Kraju Kwitnącej Wiśni wynosi 689 tysięcy egzemplarzy. Mówiąc o poprzedniej generacji, w analogicznym okresie sprzedano 648 tysięcy sztuk urządzenia.

Różnica nie jest duża, ale możemy być pewni, że problemem nie jest zainteresowanie sprzętem, a jego ograniczona dostępność. Co więcej, w najbliższych tygodniach zadebiutują następne ekskluzywne gry (Ratchet and Clank: Rift Apart, Final Fantasy VII Remake Intergrade), które mogą znacząco wpłynąć na popularność PS5, więc Sony będzie musiało ponownie mierzyć się z odpowiednim rozdysponowaniem wyprodukowanych pudełek. 

Źródło: https://twistedvoxel.com/ps5-has-been-rapidly-outpacing-ps4-sales-in-japan-as-more-stock-arrives/

Tagi: japonia ps4 PS5 Sony