Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2021 19:30
ps5 japonia
4296V

PlayStation „zdecydowanie podupada w Japonii”. PS5 z najgorszą sprzedażą w historii stacjonarnych konsol Sony

Japończycy nie są zadowoleni z ostatnich działań PlayStation, ponieważ zdaniem kilku analityków korporacja odsuwa się od swojego domu. Sony ma skupiać się na Zachodzie, przez co nie dostrzega potencjału w Kraju Kwitnącej Wiśni. Analityk Ace Economic Research Institute alarmuje i informuje o słabej sprzedaży PS5.

Ostatnie ruchy Sony dotyczące japońskiego rynku są dość zaskakujące. Korporacja ujednoliciła przycisk „X”, czym rozwścieczyła swoich fanów, a w Sieci pojawiły się krytyczne komentarze dotyczące ruchów firmy. Przedstawiciele PlayStation zaprzeczyli rezygnacji z własnego rynku i skupienie się na Zachodzie, ale najnowsze informacje stawiają producenta PlayStation w kłopotliwej sytuacji.

Na GamesIndustry.biz Japan został opublikowany artykuł dotyczące sytuacji PlayStation w Japonii i Hideki Yasuda (analityk Ace Economic Research Institute) punktuje Sony za słabą dostępność PlayStation 5. Zdaniem danych Famitsu, w sześć tygodni gracze z Japonii kupili około 240 tysięcy egzemplarzy PS5 i jest to najsłabszy wynik w historii stacjonarnych konsol Sony w KKW. Tylko PSP zaliczyło gorszy start.

Pracownik Ace Economic Research Institute podkreśla, że te liczby pokazują jedno – „Sony nie traktuje Japonii poważnie”, a marka ma „zdecydowanie podupadać” na rodzimym rynku. Hideki Yasuda podkreśla, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to PS5 zaliczy o połowę gorszy wynik od PS4 w trakcie całego życia i aktualnie nie widać, by Sony miało jakiś plan na japoński rynek.

Hideki Yasuda zaznaczył, że pojawiły się już pierwsze niepokojące sygnały dotyczące działań marki PlayStation w Japonii i analitycy nie ukrywają rozczarowania. Następnie dodał, że sytuacja jest niepokojąca:

„Patrząc na obecną sytuację, w której Sony (SIE) nie wysłało do Japonii wystarczającej liczby PS5 na koniec sezonu sprzedażowego, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko być głęboko zaniepokojonym przyszłością PlayStation w Japonii”

Poniżej możecie sprawdzić, jak PlayStation 5 radzi sobie na japońskim rynku w pierwszych tygodniach życia. Możemy podejrzewać, że konsola osiągnęłaby znacznie lepszy rezultat, ale po prostu Sony nie zdążyło wyprodukować odpowiedniej liczby konsol.

PS5 w Japonii słaba sprzedaż problemy

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-brand-is-in-decisive-decline-in-japan-research-firm-claims/

Tagi: japonia PlayStation playstation 5 PS5 Sony