Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2021 12:34
Eden Netflix
580V

Eden na zwiastunie. Netflix promuje klimatyczne anime

Jeszcze w maju na platformie Netflix zadebiutuje intrygujące anime przygotowane na zlecenie streamingowego giganta. „Eden” został pokazany na pierwszym materiale – wizja świata opanowanego przez roboty może zainteresować wielu widzów.

Na 27 maja zaplanowano premierę „Eden”, czyli „oryginalnego serialu anime” platformy, która nie tylko inwestuje w zewnętrzne projekty, takie jak „Czarodziejka z Księżyca”, ale również zamawia produkcje sygnowane swoim logiem. Najnowsze anime zaoferuje specyficzną wizję świata zdominowanego przez roboty:

„W odległej przyszłości miasto o nazwie Eden od tysięcy lat zamieszkują tylko roboty, a ludzie są zaledwie mitem z zamierzchłej przeszłości. Gdy ludzkie niemowlę o imieniu Sara budzi się z hibernacji, wszystko, w co kazano wierzyć robotom, wywraca się do góry nogami. Roboty E92 i A37 zostają przybranymi rodzicami dziewczynki i wychowują ją w bezpiecznym miejscu poza Edenem. Kim jest Sara i dlaczego pojawiła się właśnie teraz? Dołącz do tej nietypowej trójki bohaterów, by razem z nimi odkryć prawdę”.

Producentem „Eden” jest Justin Leach, który w przeszłości zajmował się między innymi efektami specjalnymi w „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” (11 odcinków) oraz pracował przy stworzeniu „Ghost in the Shell 2: Niewinność”. Za reżyserię odpowiada Yasuhiro Irie, który swego czasu odpowiadał między innymi za „Fullmetal Alchemist: Brotherhood”, „Soul Eater” czy „Cowboya Bebopa”.

Trzeba przyznać, że pierwszy zwiastun „Eden” prezentuje się całkiem zachęcająco i jeśli animacja nie zawiedzie fabularnie, to użytkownicy Netflixa mogą otrzymać kawał interesującej produkcji.

Chętnych zapraszamy również do zapoznania się z propozycjami, które latem zadebiutują na platformie Netflix – Dawid opracował obiecujące zestawienie. Zachęcam także do naszej recenzji filmu „Tlen”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Eden Netflix trailer zwiastun