Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2021 20:05
Steam i Xbox Game Pass
1402V

Xbox Game Pass może trafić na Steam? Valve chce zdobyć usługę Microsoftu

Xbox Game Pass cieszy się gigantyczną popularnością, którą dostrzega nawet Valve. Korporacja odpowiedzialna za Steam chce podobno zdobyć dostęp do propozycji Microsoftu, by zapewnić usługę swoim klientom.

W ostatnich dniach poznaliśmy kolejne gry zmierzające do Xbox Game Pass, a jedną z najchętniej ogrywanych produkcji w usłudze jest aktualnie Outriders. Microsoft zaskakuje dostarczeniem do biblioteki nowości i sytuację dostrzegło nawet Valve.

Tyler McVicker, który jest jednym z najlepiej poinformowanych insiderów związanych z korporacją odpowiedzialną za Steam, prowadził kolejny odcinek Q&A. Informator otrzymał pytanie – czy Valve próbuje stworzyć swoją alternatywę na propozycję Microsoftu? Tyler odpowiedział, że nie, ponieważ firma próbuje nawiązać współpracę z amerykańskim gigantem i zapewnić Xbox Game Pass na Steam.

Są to oczywiście tylko słowa informatora, jednak Tyler McVicker posiada renomę, ponieważ to on od lat publikuje szczegóły dotyczące różnych projektów Valve.

Trzeba przyznać, że zaoferowanie Xbox Game Pass na Steam byłoby strzałem w dziesiątkę – jak wiadomo Microsoft wrzuca na tę platformę swoje gry (teraz trwa nawet promocja), a w ten sposób korporacja mogłaby z miejsca zdobyć ogromną bazę odbiorców.

Źródło: Twitter: IdleSloth84

Tagi: PC plotka Steam Xbox xbox game pass