Iza Łęcka Iza Łęcka 10.05.2021 13:44
PS Plus Sony
3078V

PS Plus z zaskakującą podwyżką ceny. Gracze z Brazylii zapłacą znacznie więcej za dostęp do PlayStation Plus

Brazylijska społeczność PlayStation nie może oczekiwać niższej ceny abonamentu PS Plus. Sony zapowiedziało okazałą podwyżkę, przez którą część użytkowników może zrezygnować z dostępu do usługi.

PS Plus jest dostępny w Polsce za 37 zł na miesiąc, 100 zł na trzy miesiące lub za 240 zł na rok, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że oferta jest specjalnie dostosowana do polskiego rynku, a po przeliczeniu w niektórych krajach abonament może być droższy lub tańszy.

Klienci z Brazylii mogli dotychczas cieszyć się z całkiem przystępnej propozycji w porównaniu z polskimi stawkami, jednak w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do podwyżki PlayStation Plus. Sytuacja ponownie zmieni się już w czerwcu, ponieważ japoński producent zapowiedział zwiększenie cen na poziomie około 33%.

Po zmianach brazylijscy gracze będą zmuszeni zapłacić 199,90 reali brazylijskich za 12-miesięczny dostęp do abonamentu (wcześniej 149,90 R$), 84,90 reali za 90 dni (wcześniej kwota wynosiła 64,90 R$), a także 34,90 reali brazylijskich za miesięczną subskrypcję PS Plus (wcześniej 25,90 reali).

W najdroższym wariancie i po prostym przeliczeniu społeczność PlayStation w Brazylii i tak zapłaci mniej niż Polacy (zaledwie 143,61 zł za dostęp do abonamentu na 12 miesięcy). Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu decyzja zapadła, by „odzwierciedlić obecną sytuację na rynku i by móc oferować wysokiej jakości usługi”. Aktualnie nie zapowiedziano, by podobna podwyżka miałaby zostać wprowadzona w innych krajach.

Przypomnijmy, że najnowsze gry dostępne w ramach oferty Japończyków są od zeszłego tygodnia dostępne do pobrania. W Polsce jest również promowany nowy benefit przygotowany z myślą o graczach, czyli PS Plus Video Pass.

 

Źródło: https://www.psu.com/news/ps-plus-price-to-increase-by-around-33-in-brazil-in-june-2021/

Tagi: playstation plus ps plus Sony