Iza Łęcka Iza Łęcka 06.05.2021 08:17
Game Builder Garage x Nintendo Switch
907V

Nintendo przygotowało niespodziankę. Game Builder Garage pozwoli projektować gry na Nintendo Switcha

Nintendo nie czeka na E3 z interesującymi zapowiedziami. W nocy opublikowano zwiastun i przedstawiono szczegóły dotyczące Game Builder Garage, czyli najnowszej propozycji, która ma podbić serca entuzjastów Big N. Sprawdźcie informacje dotyczące projektu, który odbiorcom pozwoli poznać podstawy programowania.

Nintendo jeszcze przed E3 zapowiedziało Game Builder Garage, który zadebiutuje na rynku już 11 czerwca. Gracze muszą przygotować 29,99 dolarów, a w tej cenie otrzymają serię interaktywnych lekcji wyjaśniających podstawy programowania. W miarę postępów przedstawione zostaną rozmaite techniki umożliwiające tworzenie własnych gier.

W przygodzie uczestniczyć będą małe stworki nazwane Nodon, które zaoferują informacje z poszczególnych działów – każdy z nich reprezentuje inne elementy programowania, takie jak: obiekty, przyciski, muzykę, tekstury, liczniki czy też efekty.

Zamysł pozycji przedstawia poniższy zwiastun. Należy zaznaczyć, że stworzonymi propozycjami można podzielić się w Sieci – gracze, wysyłając pozycję na serwery Nintendo, otrzymają unikalny kod, który mogą przedstawić znajomym.

Game Builder Garage obsłużymy za pomocą Joy-Conów lub Pro Controllera, jednak Big N umożliwia także podłączenie do docka Nintendo Switcha myszki, co umożliwi niektórym odbiorcom znacznie większą kontrolę i swobodę.

Warto przypomnieć, że producent nie komentuje plotek o Nintendo Switch Pro, ale do opinii publicznej przenika coraz więcej doniesień o kolejnych produkcjach Japończyków – w 2021 roku mogą oni zapewnić jeszcze wiele niezwykle ciekawych gier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-reveals-game-builder-garage-a-game-about-programming/

Tagi: Game Builder Garage Nintendo nintendo switch