Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2021 19:48
Wiedźmin 3 Mobbing
2596V

Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD Projekt RED po wyjaśnieniu sprawy o mobbing

CD Projekt RED stracił jednego ze swoich najbardziej doświadczonych deweloperów, który był uważany za ikonę sukcesu Wiedźmina 3: Dziki Gon. Konrad Tomaszkiewicz po wielomiesięcznym śledztwie w sprawie mobbingu został uznany za niewinnego, ale mimo to zdecydował się odejść z polskiego studia.

Jason Schreier właśnie przedstawił zaskakującą wiadomość dotyczącą CD Projekt RED. Ze studia zdecydował się odejść Konrad Tomaszkiewicz – reżyser Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz drugi reżyser i zarazem szef produkcji Cyberpunka 2077 został oskarżony o mobbing.

Studio przeprowadziło „wielomiesięczne śledztwo” wobec doświadczonego dewelopera i choć powołana komisja uznała go za niewinnego, to jednak twórca postanowił zrezygnować z pracy w CD Projekt RED. Konrad Tomaszkiewicz tak wytłumaczył swoją decyzję:

„Mimo to, wiele osób odczuwa strach, stres lub dyskomfort podczas pracy ze mną”.

Twórca przeprosił byłych współpracowników za „całą złą krew, którą spowodował” i nie będzie już dłużej opracowywał produkcji dla CD Projekt RED.

Jason Schreier otrzymał krótki komentarz od reżysera Wiedźmina, który podkreślił, że jest „smutny, trochę rozczarowany i zrezygnowany”.

Studio odmówiło komentarza, ale w mailu do pracowników Konrad Tomaszkiewicz podkreślił, że „zamierza dalej pracować nad sobą” , a zmiana zachowania według dewelopera to „długi i żmudny proces”, jednak twórca nie poddaje się i chce się zmienić.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-04/top-director-leaves-embattled-game-developer-cd-projekt

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Konrad Tomaszkiewicz Wiedźmin 3: Dziki Gon