Twórca serii God of War w Movie Games. David Jaffe dołącza do zespołu

News
785V
Twórca serii God of War w Movie Games. David Jaffe dołącza do zespołu
Iza Łęcka | 04.05.2021, 09:20

Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za takie produkcje jak Lust from Beyond, The Beast Inside i Drug Dealer Simulator zyskało niezwykle znaczące wzmocnienie. David Jaffe zasilił szeregi Movie Games i będzie wspierał polskie studio w nowych projektach.

W ostatnich tygodniach Movie Games nawiązało współpracę z Platige Image, na mocy której światło dzienne ujrzą nowe pozycje, jednak firma nie próżnuje i to nie koniec interesujących decyzji polskiego studia. Jeszcze niedawno zespół mógł się poszczycić ogromnym sukcesem Drug Dealer Simulator, natomiast obecnie ekipa będzie czerpać z wiedzy i doświadczenia twórcy serii God of War.

David Jaffe, który był designerem, dyrektorem kreatywnym czy producentem takich gier jak Twisted Metal, Twisted Metal 2, God of War oraz Drawn to Death dołączył do polskiego studia.

Movie Games dołączyło twórcę w roli konsultanta, tymczasem jak podkreślił prezes Mateusz Wcześniak, prezes Grupy Movie Games, jest to początek wielkiej współpracy:

Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani, że David zgodził się dołączyć do rodziny Movie, poprzez nie wyłącznie konsultowanie naszych projektów, ale również zasiądzie w radzie nadzorczej naszej spółki. Jego spostrzeżenia, kontakty i doświadczenie pomogą zdynamizować rozwój MG w kierunku jakości który wyznaczyliśmy sobie już pewien czas temu” - mówi prezes Movie Games, Mateusz Wcześniak.

25 czerwca odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki, podczas którego Jaffe ma uzupełnić skład Rady Nadzorczej. Sam  zainteresowany skomentował dołączenie następującymi słowami:

„Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami jak Lust from Beyond, a świeżymi i innowacyjnymi tytułami, jak nadchodzący War Hospital, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować. Wywarli na mnie wrażenie ożywczo,  jako ekscytująco otwarci na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu. Co prawda, to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie. Ale wciąż - to dom! I bardzo mi się to podoba!” - komentuje David Jaffe.

Za kilka minut na naszym portalu pojawi się wywiad z Davidem Jaffem, podczas którego twórca pochylił się nad kilkoma aktualnymi tematami dotyczącymi branży gier.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/artykuly/gaming/20210504/david-jaffe-movie-games

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper