Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2021 10:25
Returnal PS5 Sony
1576V

Returnal ma problemy przez PS5? Crashe pojawiają się tylko na niektórych egzemplarzach konsoli

Housemarque mierzy się z nowymi błędami Returnal. Twórcy nie byli gotowi na niektóre niedogodności i według najnowszego raportu – problemem nie jest sama produkcja, a konsola Sony. Twórcy wysłali raport do wydawcy.

Returnal to najnowsza produkcja dostępna wyłącznie na PlayStation 5, która niespodziewanie mierzy się z problemami. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że nie wszyscy gracze muszą męczyć się z crashami – błędy występują tylko u niektórych posiadaczy PS5.

To właśnie z tego powodu problemem nie jest Returnal, a właśnie samo PlayStation 5. Rzecznik studia napisał na Discordzie, że Sony zostało poinformowane o błędzie:

„To jest problem z platformą. Wysłaliśmy nasz raport do [Sony]. Konkretnie, ma to coś wspólnego z systemem przedstartowym”.

Czym jest ten przedstartowy system? Trudno tak naprawdę powiedzieć, ale to właśnie on ma powodować niedogodności i najwidoczniej problemy z mechaniką występują tylko u niektórych graczy.

Twórcy potwierdzili również inne napotkane przez niektórych graczy błędy – problemy z dźwiękiem, zmiana stroju dla zamówień przedpremierowych może blokować postęp, a po remapowaniu przycisków nie można wejść w interakcję z niektórymi przedmiotami.

Co ciekawe wśród błędów gracze wymieniają „brak opcji zapisu”, więc firma komentuje sytuację następującymi słowami:

„Zespół gry jest świadomy tego problemu. Nie ma potrzeby, aby zwracać na niego uwagę”.

Sprawdźcie naszą recenzję Returnal.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/05/returnal_crashes_may_be_sonys_problem_other_bugs_being_investigated

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment