Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.05.2021 10:30
Returnal review bombing
6963V

Returnal bombardowany negatywnymi ocenami. Gra obrywa za swój poziom trudności i liczbę błędów

Niestety najnowszy projekt od Housemarque nie ominęła brzydka praktyka bombardowania negatywnymi ocenami. Gracze wymyślają coraz bardziej prozaiczne powody.

Returnal zadebiutował zaledwie dwa dni temu i błyskawicznie został określony jedną z najlepszych gier, jakie zdążyły dotychczas ukazać się w 2021 roku. Projekt zdołał złapał nawet kilka "dyszek" w ocenach recenzentów, a ogólny wynik zdecydowanie mógł cieszyć fanów. W redakcji również doceniliśmy tytuł, a Wojtek wystawił grze solidną "9" - tekst z opinią możecie przeczytać w tym miejscu.

Niestety praktyka bombardowania negatywnymi ocenami wciąż ma się dobrze i najnowszy tytuł od Housemarque poważnie przez to obrywa. Cały proces to oczywiście nic innego, jak wystawianie maksymalnie słabych ocen (zer i jedynek) przez użytkowników (lub specjalne boty), aby obniżać ogólną ocenę produkcji w różnego rodzaju agregatorach i mediach. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Co jest dość absurdalne, bardzo często negatywne oceny okraszone są komentarzem, w którym niezadowoleni gracze czepiają się... Poziomu trudności gry! Oprócz tego można oczywiście czytać o bugach, których nie brakuje i tym, że cena, jaką trzeba zapłacić za nabycie produktu, jest zdecydowanie zbyt wysoka. Cóż - na szczęście tytuł otrzymuje również sporo pozytywnych opinii, dzięki czemu choćby na Metacriticu wciąż utrzymuje się na poziomie 7.5 od użytkowników.

Returnal - oceny

Źródło: https://gamerant.com/returnal-review-bombed-metacritic-may-2021/

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment