Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2021 09:32
1899 Netflix
1432V

1899 nowym serialem twórców Dark. Polak znalazł się w obsadzie

Netflix właśnie zaprezentował pierwszy teaser serialu „1899”, czyli najnowszej produkcji autorów cenionego „Dark”. Poznaliśmy nawet pierwsze szczegóły dotyczące projektu i twórcy otrzymali możliwość korzystania z najnowocześniejszych zabawek platformy.

Jantje Friese i Baran bo Odar po sukcesie „Dark” nawiązali współpracę na wyłączność z Netflixem, dzięki której w najbliższych latach autorzy będą rozwijać produkcje wyłącznie dla streamingowego giganta.

„1899” jest najnowszym projektem tego zespołu i propozycja powstaje w najnowocześniejszym obiekcie do „wirtualnej produkcji”, znanym jako „Volume”. Autorzy korzystają z podobnej sceny, którą otrzymali twórcy „The Mandalorian” – w studiu znajduje się wielka (22.8 metra szerokości i 7 metrów wysokości) powierzchnia zdjęciowa. Całość jest otoczona dynamicznym tłem, na którym renderowane są obrazy na silniku Unreal Engine. Pozwala to stworzyć rzeczywisty obraz i umiejscowić bohaterów w wybranym przez siebie miejscu.

Serial „1899” ma przedstawić pasażerów łodzi, którzy wywodzą się z różnorodnych mieszanki kultur oraz środowisk – wszyscy chcą trafić do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. Po drodze napotykają na inną łódź migrantów dryfującą na otwartym morzu i to spotkanie zmienia ich podróż w przerażający koszmar.

Projekt powstaje od 2018 roku, ale warto podkreślić, że będzie to prawdziwy „międzynarodowy serial”, ponieważ na planie spotka się wielu aktorów z różnych krajów i zainteresowani będą mówić swoimi językami:

„1899 jest pionierskie pod względem swojego zaangażowania w autentyczność języka. To ekscytujące być częścią prawdziwie międzynarodowego show. W spektaklu będą momenty, w których postacie będą miały problemy z porozumiewaniem się ze względu na języki - nie sądzę, żeby to było coś, co widzieliśmy wcześniej. – powiedziała Rachel Eggebeen, dyrektor działu International Originals w Netflixie

Nawet na pierwszym teaserze możecie usłyszeć polskie głosy. Serial zostanie podzielony na osiem odcinków:

„Podzielony na osiem odcinków serial opowiada o zagadkowych wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas rejsu okrętu przewożącego emigrantów z Europy do Nowego Jorku. Pochodzących z różnych warstw społecznych i należących do różnych narodowości pasażerów łączą wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość za granicą. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt, który zaginął wiele miesięcy wcześniej. To, co znajdują na jego pokładzie, zmienia rejs do ziemi obiecanej w koszmarną zagadkę, w której przeszłe losy każdego z pasażerów splatają się ze sobą w tajemniczą sieć”.

W obsadzie znalazł się Maciej Musiał:

Fiese i Odar, twórcy wielokrotnie nagradzanego niemieckiego serialu DARK, docenionego zarówno przez krytyków, jak i widzów, do swojej nowej produkcji zaprosili międzynarodową obsadę: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Maciej Musiał, Lucas Lynggaard T0nnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser. Odgrywane przez nich postacie będą mówić w swoich ojczystych językach, a serial ma być wielojęzyczną opowieścią.

Przeczytajcie nasze recenzje: „Mitchellowie kontra maszyny”, „Co widać i słychać” oraz „Sexify”.

Źródło: https://deadline.com/2021/05/1899-first-interviews-netflix-the-creators-of-dark-talk-building-europes-largest-virtual-production-stage-to-shoot-ambitious-multilingual-series-1234747377/

Tagi: 1899 Dark Netflix