Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.05.2021 11:30
Resident Evil Village porównanie
2539V

Resident Evil Village na porównaniu next-genowych wersji. Identyczna grafika, różna wydajność

W Internecie pojawiło się właśnie nowe, bardzo interesujące porównanie, na którym możemy przyjrzeć się temu, jak wypada nadchodząca odsłona Resident Evil na PS5, XSX oraz XSS.

Premiera Resident Evil Village, a więc gry, która jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wyczekiwanych w pierwszej połowie 2021 roku, już tuż za rogiem - zostało właściwie zaledwie pięć dni. Oznacza to, że pojawia się coraz więcej różnego rodzaju informacji. Wczoraj mogliśmy czytać choćby o tym, co najbardziej inspirowało twórców, a wcześniej dowiedzieliśmy się, że wersja na poprzednią generację musiała przejść testy jakości w studiu.

Dziś pojawił się natomiast w Internecie bardzo ciekawy materiał wideo od popularnego YouTubera, ElAnalistaDeBits, w którym porównane zostały wersje na trzy konsole - PlayStation 5, Xboksa Series X oraz Xboksa Series S. Wszystko pod kątem zestawienia ze sobą strony wizualnej oraz tego, jak wypada gra na każdej ze wspomnianych pod kątem wydajności działania.

Wnioski są dość klarowne. Pod kątem grafiki żaden ze sprzętów nie ma się czego wstydzić. Na PS5 i XSX jest niemal identycznie (4K i 60 FPS), a XSS wciąż pokazuje sporą klasę (1440p i 40 FPS przy włączonym ray tracingu). Małe różnice pojawiają się natomiast w zakresie wydajności działania. Choć oba "główne next-geny" prawie cały czas trzymają 60 klatek na sekundę, to w konsoli Microsoftu jest nieco stabilniej pod kątem ich stałości.

Co ciekawe, Sony ma przewagę w innym aspekcie - gra wczytuje się szybciej. Widać to w przykładzie z wersji demonstracyjnej, gdzie na PS5 tytuł ładuje się trzy sekundy prędzej, niż na XSX. W ogólnym rozrachunku może to zrobić różnicę. Pełny materiał możecie sprawdzić poniżej i zdecydowanie polecam się z nim zapoznać!

 

Źródło: https://twistedvoxel.com/resident-evil-village-ps5-vs-xbox-series-comparison-identical-visuals-but-different-performance/

Tagi: Capcom Resident Evil Village