Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.05.2021 19:30
stalker 2
3665V

STALKER 2 nie do uruchomienia na Xbox One. Nadchodzi next-genowe doświadczenie?

STALKER 2 jest na tyle wymagającą grą, że nie udałoby się jej uruchomić na sprzętach poprzedniej generacji - Xboksie One oraz PlayStation 4.

We wczorajszym wywiadzie dla serwisu GamingBolt, ukraińscy twórcy potwierdzili, że S.T.A.L.K.E.R. 2 nie trafi na PlayStation 5, bo deweloperzy postanowili tworzyć produkcję na platformy, na których działa Xbox Game Pass. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że GSC Game World są pierwszymi twórcami, którzy decyzję o ekskluzywności podejmowali przez pryzmat promieniującej usługi Microsoftu.

Microsoft udziela twórcom wsparcia, a co więcej, pozwolił im do tworzenia produkcji zmierzającej jedynie na next-genowe konsole - Xbox Series X i S - a także komputery osobiste. Menadżer ds. marketingu, Zakhar Bocharov, stwierdził w wyżej wspomnianym wywiadzie, że S.T.A.L.K.E.R.-a 2 nie da się uruchomić na Xboksie One:

STALKER 2 to gra nowej generacji i nie da się jej uruchomić ani na Xbox One ani na PlayStation 4.

Czytając jego słowa można odnieść wrażenie, że ukraiński, postapokaliptyczny tytuł zaoferuje next-genowe doznania. Byłaby to kolejna gra od Microsoftu, tuż obok The Medium, tworzona z myślą o XSX|S.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/04/stalker_2_would_be_impossible_to_run_on_xbox_one_says_dev

Tagi: GSC Game World GSC Games World S.T.A.L.K.E.R. 2