Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2021 16:18
STALKER 2
3671V

STALKER 2 nie trafi na PS5 z powodu Xbox Game Pass. Twórcy skupiają się tylko na Xboksach Series X|S i PC

STALKER 2 w najbliższych latach najwidoczniej nie trafi na PlayStation 5. Na temat ekskluzywności gry wypowiedzieli się deweloperzy, którzy potwierdzają, że to Microsoft zapewnił najlepszą ofertę. Studio skupia się wyłącznie na trzech platformach.

STALKER 2 powinien trafić na rynek w przyszłym roku i najwidoczniej w tym czasie z produkcją zapoznają się wyłącznie posiadacze Xboksów Series X, Xboksów Series S i PC. Twórcy już wcześniej wspominali o ekskluzywności, ale podczas najnowszego wywiadu wytłumaczyli sytuację.

GSC Game World potwierdziło, że aktualnie produkcja zmierza wyłącznie na Xboksy i PC:

„Na razie nie ma żadnych planów [zaoferowania gry na PS5 – red.]. Negocjowaliśmy możliwości z Microsoftem i widzieliśmy kilka dobrych okazji dla marki - w tym Game Pass”.

Twórcy zaznaczyli, że w przypadku konsol koncentrują się wyłącznie na Xboksach Series X|S. Studio najwidoczniej chce mieć pewność, że marka otrzyma odpowiedni rozgłos i zdecydowało się wybrać platformy, na których jest dostępny Xbox Game Pass.

Jest to na pewno ciekawa sytuacja, ponieważ GSC Game World to pierwsze studio, które potwierdza, że to usługa Microsoftu skusiła deweloperów, by zaoferować grę na Xboksach Series X|S. Możemy oczywiście podejrzewać, że jest to związane z odpowiednim wsparciem Microsoftu.

Źródło: https://gamingbolt.com/no-plans-for-s-t-a-l-k-e-r-2-on-ps5-game-pass-one-of-the-reasons-behind-xbox-console-exclusivity-says-dev

Tagi: GSC Game World GSC Games World S.T.A.L.K.E.R. 2