STALKER 2 nie do uruchomienia na Xbox One. Nadchodzi next-genowe doświadczenie?

Gry
4118V
STALKER 2 nie do uruchomienia na Xbox One. Nadchodzi next-genowe doświadczenie?
Mateusz Wróbel | 01.05.2021, 19:30

STALKER 2 jest na tyle wymagającą grą, że nie udałoby się jej uruchomić na sprzętach poprzedniej generacji - Xboksie One oraz PlayStation 4.

We wczorajszym wywiadzie dla serwisu GamingBolt, ukraińscy twórcy potwierdzili, że  nie trafi na PlayStation 5, bo deweloperzy postanowili tworzyć produkcję na platformy, na których działa Xbox Game Pass. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że GSC Game World są pierwszymi twórcami, którzy decyzję o ekskluzywności podejmowali przez pryzmat promieniującej usługi Microsoftu.

Microsoft udziela twórcom wsparcia, a co więcej, pozwolił im do tworzenia produkcji zmierzającej jedynie na next-genowe konsole - Xbox Series X i S - a także komputery osobiste. Menadżer ds. marketingu, Zakhar Bocharov, stwierdził w wyżej wspomnianym wywiadzie, że S.T.A.L.K.E.R.-a 2 nie da się uruchomić na Xboksie One:

STALKER 2 to gra nowej generacji i nie da się jej uruchomić ani na Xbox One ani na PlayStation 4.

Czytając jego słowa można odnieść wrażenie, że ukraiński, postapokaliptyczny tytuł zaoferuje next-genowe doznania. Byłaby to kolejna gra od Microsoftu, tuż obok The Medium, tworzona z myślą o XSX|S.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/04/stalker_2_would_be_impossible_to_run_on_xbox_one_says_dev

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper