Konami oficjalnie nie pojawi się na E3. Studio zapewnia jednak, że pracują nad wieloma ważnymi projektami

Gry
877V
Konami oficjalnie nie pojawi się na E3. Studio zapewnia jednak, że pracują nad wieloma ważnymi projektami
Kajetan Węsierski | 01.05.2021, 10:30

Konami potwierdziło oficjalnie, że będą jednymi z wielkich nieobecnych podczas tegorocznego E3. Nie oznacza to jednak, że nad niczym nie pracują - wręcz przeciwnie. Cały czas pochłonięci są kilkoma kluczowymi projektami.

Jak doskonale wiemy, w tym roku E3 ma wrócić do kalendarzy wszystkich fanów gier i już od 13 czerwca (pod zmienioną nazwą - Electronic Entertainment Experience) zapewnić trzy dni zapowiedzi, niespodzianek i pokazów. A to oczywiście w formule online. Niestety nie wszyscy zamierzają przygotować coś specjalnego. I choć na przykład Xbox czy Nintendo zaprezentują coś graczom, PlayStation będzie nieobecne.

I nie jest to jedyny gigant branży gier, którego zabraknie. W nocy pojawiło się bowiem specjalne oświadczenie ze strony Konami, w którym potwierdzono, iż firma nie weźmie udziału w nadchodzącym E3. Jak napisali - z powodu terminu, nie zdążą nic dostarczyć. Studio wspomniało, że choć będzie nieobecne podczas trzydniowego wydarzenia, cały czas mocno wspiera organizację ESA i wierzy, że tegoroczna impreza będzie bardzo udana.

W oświadczeniu można trafić również na zapewnienie, że Konami jest obecnie "pochłonięte pracą nad kilkoma kluczowymi projektami", a konkretne informacje możemy dostać już w przeciągu najbliższych kilku miesięcy! Informacja ta szybko podzieliła fanów. Z jednej strony są ci, którzy zdają się podekscytowani i wierzą w tytuły pokroju Metal Gear Solid, a z drugiej tacy, którzy uznali to za zasłonę dymną i pewne usprawiedliwienie.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/04/konami-new-games-no-e3/

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper