Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.05.2021 08:30
Halo: The Master Chief Collection 10 milionów
1012V

Halo: The Master Chief Collection cieszy się ogromną popularnością. W gry zagrało ponad 10 milionów graczy

Najnowszy wynik doskonale pokazuje, jak silną marką w branży gier wideo jest Halo od 343 Industries. Tytuł cieszy się sporą popularnością.

Halo: The Master Chief Collection to kolekcja odświeżonych gier z tytułowym Master Chiefem w roli głównej, która doczekała się odpowiednich ulepszeń i od 2014 roku jest cały czas usprawniana. Na początku zestaw pojawił się na Xboksach, a w 2019 roku trafił także na PC - za pośrednictwem Steama i Windows Store (również jako część Game Passa). Niedawno dowiedzieliśmy się, że może trafić w kolejne miejsce.

Odstawmy na bok jednak to, co dopiero będzie i zostańmy przy tym, co już wiemy. A dzięki najnowszemu ogłoszeniu ze strony Microsoftu, wiemy naprawdę sporo. Jak bowiem przekazano, od premiery gry na komputerach osobistych, sprawdziło ją już ponad 10 milionów graczy! Co ciekawe, większość to zupełnie nowe osoby, które nie miały wcześniej styczności z serią:

Halo: The Master Chief Collection wydaliśmy pod koniec 2019 roku na PC w ramach Xbox Game Pass. Od tamtej pory grało w nią ponad 10 milionów graczy, a większość z nich to nowi fani marki.

I wynik ten doskonale pokazuje, o jak dużej marce mówimy. Jest to przecież tytuł, który od kilku lat funkcjonował na konsolach, a jakby tego było mało - stanowi zestaw odświeżeń. Wciąż nie przeszkodziło to jednak, by zainteresować tak dużą liczbę osób. Nic więc dziwnego, że 343 Industries zamierza jak najlepiej dopieścić Halo Infinite - oczekiwania są przecież kolosalne.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/halo-the-master-chief-collection-has-been-played-by-more-than-10-million-players/

Tagi: 343 Industries Halo: The Master Chief Collection Microsoft Game Studios