Halo: The Master Chief Collection pojawi się „w nowym miejscu”. 343 Industries szykuje ważne ogłoszenie

News
1268V
Halo: The Master Chief Collection pojawi się „w nowym miejscu”. 343 Industries szykuje ważne ogłoszenie
Iza Łęcka | 08.02.2021, 08:57

Deweloperzy odpowiedzialni za kolekcję przygód Master Chiefa zapowiedzieli, że nadchodzący patch wprowadzi jedną z istotnych zmian. Zestaw zostanie udostępniony w kolejnym miejscu. Sprawdźcie szczegóły.

Halo: The Master Chief Collection to kompilacja produkcji osadzonych w uniwersum Halo, która zadebiutowała w 2014 roku na Xboksie One, natomiast 5 lat później udostępniona została graczom korzystającym z PC. Za projekt odpowiada zespół 343 Industries, a deweloperzy w niektórych propozycjach odświeżyli i unowocześnili oprawę. Obecnie pozycja dostępna jest również w ramach Xbox Game Pass, jednak możliwe, że przygody Master Chiefa wylądują w katalogu jeszcze jednego dystrybutora.

W ostatniej aktualizacji studio należące do Xboksa zapowiedziało, że w przypadku zestawu możemy spodziewać się "nowego miejsca i sposobu gry". Jednym z potencjalnych nowych sklepów dla kolekcji sześciu gier jest Epic Games Store. Oficjalne ogłoszenia mają nastąpić pod koniec lutego lub na początku przyszłego miesiąca.

Swego czasu Phil Spencer podkreślał, że bardzo istotne jest, by "gry Xbox Games Studios na PC były dostępne w wielu sklepach, w tym w momencie premiery w naszym własnym Microsoft Store". Obecnie Halo: The Master Chief Collection jest dostępne na Steam. Udostępnienie zestawu na platformie Epic Games może okazać się całkiem opłacalne - zgodnie z najnowszym raportem finansowym twórców Fortnite'a Epic Games Store odnotował wzrost liczby użytkowników o 50% w porównaniu z wcześniejszym rokiem, osiągając rezultat 160 mln. W ciągu dnia na serwerach aktywnych jest 31,3 mln graczy, co mogłoby przyczynić się do dalszej promocji kultowego bohatera Xboksa.

Przypomnijmy, że ostatni patch do kolekcji Master Chiefa zadebiutował w grudniu, a 343 Industries zapowiedziało systematyczne ogłoszenia dotyczące Halo Infinite - wiemy już, że nowa historia zostanie zoptymalizowana pod wszystkie platformy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/343-suggests-halo-the-master-chief-collection-is-coming-to-a-new-platform/

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper